Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Ostuda. Na vrcholový fotbal nemáme. Radši ať jedou domů,‘ radí čtenáři Vrbovi

Sport

  11:30
PRAHA - Pořádně přes prsty dostal Pavel Vrba od čtenářů serveru Lidovky.cz za zvolenou defenzivní taktiku proti Španělsku, která nakonec nevedla k úspěchu, protože čeští fotbalisté v úvodním zápase Eura 2016 prohráli s obhájcem titulu 0:1. Našly se však čestné výjimky, které přiznaly, že Češi nic jiného než „beton“ proti Španělům hrát nemohli.

Jaroslav Plašil a Pavel Kadeřábek zastavují španělského útočníka Nolita. foto: Reuters

Dobře namíchaný beton. Vrba by neměl být kritizován, ale chválen

„Byla to opravdu ostuda. Remíza by nebyla vůbec spravedlivá za to, co naši kopalisté předvedli. Kolik se Limberskému podařilo dobrých přihrávek? A je s podivem, že dohrál Rosický se svými párátky. Na vrcholový fotbal nemáme ani náhodou a proto nechápu ty mudrlanty ve studiu. Asi někteří trpí šedým zákalem,“ opřel se do českých fotbalistů v diskuzi čtenář J. Kopeček.

„Vrba mluví jako by ještě nevěděl, že se fotbal hraje na góly. Předvedené „maximum“ body nezískává. Potvrzuje se předpoklad, že jsou tam Češi do počtu. A to je ta skutečná realita našeho fotbalu. Bránit 90 minut není žádné hrdinství, nýbrž fakt, jak na tom jsme,“ poukazuje J. Farmačka na větu Pavla Vrby, že Češi předvedli maximum, co je v jejich možnostech.

„Krkovička (Vrba) to prokoučoval. Hlavně, že tam stále cpe ty jelita z Plzně. Co tam dělá Limberský, je mi záhadou. Myslím, že šlo vybrat jiné hráče než Limberského, Plašila a Necida. Vrba je úplně mimo,“ zlobí se J. Tobby.

Někteří čtenáři dokonce věští, že s podobnou taktikou Češi skončí už po základní skupině.

„Určitě bude dobře, když s podobným fotbalem co nejrychleji vypadneme, prostě na to nemáme, dávno nám ujel vlak a na zbytek fotbalu se bude dát dívat. Na tohle se dívat teda nedalo,“ přiznal S. Hammer.

Za zvolenou taktiku to ale neschytal jen Pavel Vrba, ale také jeho poradce a kouč české reprezentace z let 2001 - 2008 Karel Brückner.

Gerard Pique sklízí chválu od parťáka z obrany a španělského kapitána Sergia...
Zklamaný Tomáš Sivok děkuje za podporu českým fanouškům.

„Vystřídat v 85. minutě pravého beka (Theo Gebre Selassie) je de*ilita. Všechno je dílem poradce Klekího Petry (Brücknera). Vždy to kaučoval na zanďoura. Měl jen štěstí, že kaučoval mančaft, který měl v té době, nejlepší zálohu na světě,“ uvedl B. Hančl.

Fanoušci se pak opřeli i do experta České televize, který v duelu Polsko - Severní Irsko (1:0) vzkazoval Severním Irům, že s defenzivní taktikou neměli na Euro ani jezdit. Češi totiž podle Miloslava Kloze hráli stejně jako oni.

Dalším čtenářům se nelíbilo, že Češi předvedli proti Španělům zbabělý výkon. „Trapné, ale nejhorší ze všeho jsou ty pozápasové kecy hráčů. Prostě neumí hrát fotbal, nic víc, nic míň!“ míní J. Konvičný.

„Trapná hra. Bezhlavé odkopání míčů, ostudný beton, zoufalé kouskování hry. Jak dlouho jsme měli v držení míč? A ještě se takovým výkonem chlubíme. Prý tři minuty scházely k „vítězství“, ale ono jich bylo sedm. Tvrditi, že jsme jen „měli smůlu“, abychom se stali slavnými. je lhaní si do vlastní kapsy. Naopak scházelo málo, a to velmi málo, abychom ze hřiště odešli s ostudou,“ hřímá V. Kún.

„Prohra za zbabělost! Ještě že je to jen Evropa. Pofrčíte domů, rozmazlenci!“ podotýká S. Český.

Souboj dvou týmů s defenzivní taktikou by se nepozdával ani Adamu Musilovi.

Našli se však i čtenáři, kteří Vrbovu taktiku i český výkon ocenili. „Škoda, že to tam od našich hráčů nepadlo, ale hlavu vzhůru, až teď s Chorvatskem půjde o všechno,“ tvrdí David.79.

„Se Španěly, pokud jsou ještě plně nadupaní, se první utkání jinak hrát nedá. Alespoň si naši pořádně zatrénovali a připravili na utkání, ve kterých skutečně půjde o postup,“ uvedl ve stejném duchu Jcch.

„Bojovali jste a dali do toho všechno a to je dobré!“ snaží se české fotbalisty nabudit K. Loskot. „Sice prohráli, ale čestně. V rámci možností hráli dobře. Díky,“ těšilo V. Brauna.

Autor: