13. září 2010 10:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pavel Nedvěd se možná stane ředitelem v Juventusu

Vladimír Šmicer a Pavel Nedvěd. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer a Pavel Nedvěd. | foto: ČTK

PRAHA Loni v Juventusu skončil jako fotbalista, letos se možná zase vrátí do klubu, kde během osmi sezon zažil své největší úspěchy. Tentokrát ovšem v roli ředitele. O vyjednávání Pavla Nedvěda s vedením "Staré dámy" informoval list Tuttosport. "Příští týden mám schůzku s prezidentem Andreou Agnellim," naznačil Nedvěd, že se události brzy dají do pohybu.

V souvislosti s návratem do Juventusu mu přisuzovali novináři už několik rolí. V prosinci se mluvilo o tom, že by měl na trenérském postu nahradit Cira Ferraru nebo se stát jedním z jeho asistentů. Bývalý kapitán české reprezentace vyjádřil přání začít nejdřív umládežnických týmů, teď by začal výš.

Po odchodu Nedvěda do fotbalového důchodu se Juventusu přestalo dařit. Klub naposledy skončil až sedmý v lize a chybí v Lize mistrů, což jeho příznivce rozlítilo. "Opravdu mě štvalo, když jsem viděl, jak moji bývalí spoluhráči trpí," pravil Nedvěd. Příliš nadějí nevzbuzuje ani vstup Juventusu do nové sezony. Ve dvou kolech dokázal získat pouze jediný bod.

Nedvěd zatím s dalším postupem vyčkával, až skončí přestupové období. "Po neúspěchu proběhlo v Juventusu mnoho změn. Teď přišel čas zjistit, jak mohu pomoci." O Nedvědově silném poutu k Juventusu nemůže být pochyb. "Juventus byl, je a bude mojí věčnou láskou," zopakoval všem, kteří by to snad zapomněli.

Najdete na Lidovky.cz