28. května 2011 21:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pekhart: Kdybych nešel do Sparty, králem střelců jsem já

Sparta - Brno (Pekhart v akci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Brno (Pekhart v akci). | foto: ČTK

PRAHA Sparťanský útočník Tomáš Pekhart připustil, že v boji o korunu krále střelců první fotbalové ligy sehrálo roli i jeho rozhodnutí v zimě odejít z Jablonce na hostování do Sparty. V pražském celku totiž nehrál tak často, jak by si představoval. Kdyby zůstal na severu Čech, dal by prý zřejmě přes dvacet branek a kanonýrem ligy by byl on a ne jiný jablonecký střelec David Lafata.

"Mrzí mě to, ale rozhodně nejsem zklamaný. A proč bych měl, když jsem dal 18 gólů v 17 zápasech, kdy jsem hrál od začátku. Je ale pravda, že kdybych zůstal v Jablonci, tak bych asi překonal hranici dvaceti branek," řekl Pekhart po utkání s Hradcem Králové, v němž jednou trefou přispěl k výhře 3:1.

K tomu, aby se vyrovnal Lafatovi, potřeboval ještě jednu branku. "Po změně stran jsem už neměl sílu. Hradec má nepříjemný systém a my jsme je špatně napadali. Pak jsem už nemohl," přiznal. Jedinou šancí jak zaznamenat devatenáctý zásah prý bylo, kdyby mu svou gólovou trefu přenechal parťák z útoku Kweuke. "Křikl jsem si na něj, ale instinkt střelce ho navedl, aby to tam dal sám. Určitě se na něj zlobit nebudu," dodal.

Slavia - Jablonec (Pekhart).

Zatímco Pekhart dal na podzim v Jablonci 11 branek a Lafata jen pět, na jaře si role prohodili. I kvůli tomu, že Pekhart ve Spartě často nastupoval jen jako náhradník. Jabloneckému kanonýrovi navíc pomohly tři jarní hattricky. "Asi Davidovi prospělo, že jsem odešel. Když jsem viděl, jak mu to tam padá, tak mě to mrzelo. Bylo to totiž v době, kdy jsem tady nehrál, takže jsem si představoval, jak bych střílel góly v Jablonci," přiznal Pekhart.

Celkově však své angažmá ve Spartě jako krok vedle nebere. "Hrál jsem pět zápasů od začátku a dal jsem tady sedm gólů, takže jsem sám se sebou spokojený. Vymáčkl jsem z toho, co šlo. Celkově tahle sezona byla výborná a může být ještě lepší," připomněl blížící se evropský šampionát jednadvacítek. Po něm se bude stěhovat do svého nového působiště v Norimberku. "V Německu se budu snažit na tuhle sezonu navázat. I když vím, že to nebude vůbec lehké," dodal.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!