9. prosince 2016 8:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Penalta mě štve, na Interu jsme měli vyhrát, kaje se sparťan Dočkal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Bořek Dočkal vzal kvůli neproměněné penaltě prohru Sparty v Miláně na sebe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bořek Dočkal vzal kvůli neproměněné penaltě prohru Sparty v Miláně na sebe. | foto: Reuters

MILÁN (od našeho zpravodaje) Mohl poslat Spartu do vedení, jenže záložník Bořek Dočkal v 65. minutě neproměnil pokutový kop. A jeho tým v poslední minutě utkání Evropské ligy na hřišti slavného Interu Milán inkasoval branku na 1:2. Ač měli sparťanští fotbalisté už před výkopem jistotu postupu do jarní fáze, byli zklamaní. „Nebyl to zápas na to, abychom tady prohráli,“ řekl Dočkal.

Rozhodl váš pokutový kop?
Nebyl to od nás špatný výkon. Kdybychom za stavu 1:1 proměnili penaltu, tak bychom zápas minimálně k remíze dotáhli. Uvědomujeme si, že ten výsledek asi nebyl to nejdůležitější, protože postup a první místo ve skupině už bylo jisté, na druhou stranu: když je šance vyhrát na Interu Milán, je škoda to nedotáhnout.

Přihrál jste na gól Lukáše Marečka. Byla to vaše šestá asistence v Evropské lize. V tomto ohledu jste nejlepší ze všech hráčů v soutěži. Máte radost aspoň z toho?
Jednoznačně převládá zklamání z té penalty, byl to důležitý moment. Každá neproměněná penalta, i na tréninku, mě štve. To je moment, kdy se dá jen selhat, tam není moc co získat. Vždycky je nepříjemné nedat. Navíc v důležitý okamžik. Kdybychom šli do vedení, zápas by se vyvíjel jinak a myslím, že bychom ho už dotáhli.

Co bylo u penalty špatně?
Špatně byla strana, když ji brankář vystihl. (úsměv) Byl jsem rozhodnutý, že budu střílet na tuhle stranu, ale dala se kopnout i tak, aby se na ni brankář nedostal. Nebyla asi vyloženě špatně kopnutá, že bych si něco vyčítal, že jsem něco podcenil, ale samozřejmě pokud neskončí gólem, není kopnutá dostatečně dobře.

Vyloučený Bořek Dočkal
Trenér David Holoubek Bořka Dočkala za vyloučení určitě nepochválil.

Co jste říkal atmosféře? Fanoušci Sparty byli hodně slyšet. Vnímali jste to?
Vnímali. V evropských zápasech sbíráte zážitky, které si jednou, za dvacet let, budu vybavovat a pamatovat. Určitě to bude i tohle, protože když jsme šli na San Siru na rozcvičku a bylo slyšet jenom naše fanoušky, jejich euforie, že si přijeli užít postup, že mají radost z toho, co se nám letos povedlo... Je to jeden z výrazných zážitků, které si poneseme dlouho v hlavách.

Nevadilo vám, že bylo jinak na stadionu pro 80 tisíc lidí prázdno?
Samozřejmě by bylo hezčí, kdyby byl stadion plný, přišlo víc lidí a atmosféra zápasu by byla jiná. Na druhou stranu bylo příjemné hrát na venkovním stadionu v podstatě v domácím prostředí.

V pondělí se bude losovat. Jakého si přejete soupeře?
Nic si nevybírám. Když je los, tak někdo chce giganta, užít si to, mít zážitek. Já mám radost, když máme soupeře, u kterého vidím, že máme reálnou šanci postoupit. Těch zážitků je potom během jara možné sbírat víc. Doufám tedy, že dostaneme někoho atraktivního, ale zároveň i pro nás hratelného. Abychom měli šanci napodobit něco, co se nám povedlo minulý rok. Teď jsme dokázali postoupit z těžké skupiny. Jako tým máme být na co pyšní.

  • 1Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.