Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Petržela je král blbosti a rasismu. Je to zk****syn, útočí na trenéra tožský záložník

Sport

  14:45
opava/praha - Hodně tvrdě se opřel do trenérského matadora Vlastimila Petržely tožský záložník druholigové Opavy Joel Kayamba. Nelíbilo se mu totiž, že trenérská legenda známá svým nevybíravým slovníkem svalil vinu za inkasovaný gól v nedělním ligovém duelu mezi jeho Zlínem a Plzní (0:1) na konžského stopera Zlína Jonathana Bijimineho.

Vlastimil Petržela má nevybíravý slovník, kvůli němuž je obviněn z rasismu. foto: ČTK

Plzeň zvládla bitvu ve Zlíně a po první jarní výhře vede před Slavií o devět bodů

„Byla tam hrubá chyba toho černocha (Bijimineho). Hrál prakticky první zápas ligovej a zalezl si k první tyči místo toho, aby zajistil toho beka. A nechal ho tam s tím míčem úplně volnýho. To byla naše hrubá chyba, taktická,“ řekl 64letý trenér Zlína v pozápasovém rozhovoru pro O2 Sport.

Tím však Petržela s útočením na Bijimineho neskončil. Na tiskové konferenci novinářům řekl, že mu konžský stoper, který působil například ve Španělsku, Itálii a Řecku, nerozumí.

„Naučíte to (zajišťování stoperů) alespoň některý, kteří vám rozumějí. Ten to ještě nepochopil, nebo nevím. Ale jinak hrál dobře…“ poukázal Petržela na 23letého obránce, který přitom vedle francouzštiny rozumí i anglicky a italsky.

Když se Petrželovy odpovědi dostali k pětadvacetiletému záložníkovi aktuálního druholigového lídra z Opavy Joelu Kayambovi, tožský fotbalista se neudržel a Petrželu na svém facebookovém profilu tvrdě zkritizoval. 

„Gól Plzně byl chybou pravého beka (Róbert Matejov), a trenér, který ani neví, jak bránit, to svádí na černocha. Já jsem tmavé pleti a jsem na to hrdý. Český fotbal nikdy nebude na nejvyšší úrovni, pokud tu bude tenhle král blbosti a rasismu. Jak může vůbec trénovat profesionální tým?“ tázal se Kayamba.

Záložník Opavy Joel Kayamba.

„Miluju Česko a bělochy, ale musí existovat vzájemný respekt. Přestaňte do fotbalu zavádět rasistické řeči. Fils de pute en cule (zk****syn),“ doplnil nesmlouvavě tožský záložník Opavy.

Slova vlastního trenéra zarazila i 29letého zlínského záložníka z Pobřeží slonoviny Ibrahima Traorého.

„V Česku je asi normální takhle mluvit,“ uvedl k Petrželově výroky s hashtagy rovnost a stop rasismu.

Spíš než rasista je však Petržela spíš člověkem, který se nevyjadřuje zrovna lichotivě k vlastním hráčům. Potvrzuje to situace ze zápasu v Teplicích v minulém kole (1:2), kdy se opřel do slovenského beka Róberta Matejova. 

Vlastimil Petržela na lavičce Zlína
Vlastimil Petržela na lavičce Zlína

„Prý měl nějakou alergii, nevím na co, možná na mě,“ uvedl Petržela důvod, proč Matejova vystřídal ve druhém poločase pouhých 20 minut po jeho pobytu na hřišti.

Autor: