Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Pilař v lednu do Wolfsburgu nepřestoupí

Sport

  9:30aktualizováno  10:22
Fotbalista Václav Pilař v lednu do Wolfsburgu z Hradce Králové nepřestoupí, ale odejde do Německa až v létě. Teď se jedná o tom, kde stráví jaro. Na podzim třiadvacetiletý reprezentant hrál v Plzni, která na něj má práva i na druhou polovinu sezony.

Václav Pilař v sestavě fotbalistů Plzně nechyběl a odměnil se týmu gólem proti Bohemians 1905 foto: ČTK

Západočeši sice ve středu souhlasili s tím, že Pilařovo hostování předčasně ukončí a umožní záložníkovi odchod z mateřského Hradce Králové do Wolfsburgu, ale ten nakonec od možnosti získat Pilaře už nyní upustil.

ČTK to řekl hráčův agent Jiří Stejskal. Wolfsburg, který už v prosinci získal z Plzně dalšího záložníka Petra Jiráčka, informoval vedení Hradce Králové o svém rozhodnutí ve čtvrtek pozdě večer. "Vzhledem k tomu, že Václav Pilař neodletěl s týmem na plánované herní soustředění do Dubaje a bundesliga začíná již za pár dnů, nemůžou ho v zimní přestávce angažovat," uvedl na klubovém webu generální manažer Richard Jukl.

Wolfsburg projevil zájem o krajního středopolaře už na konci listopadu a chtěl Pilaře angažovat okamžitě. Ale protože se jednání o přestupu táhla a Pilař v německém týmu, který zahájí jarní část sezony už o příštím víkendu, neabsolvoval přípravu a herní soustředění, kouč Felix Magath se přiklonil k variantě přivést hráče až po sezoně. Tak zněla i původní dohoda německé strany s Hradcem.

Magath se naštval

"Dopadlo to tak, jak se dalo očekávat. Pan Magath se naštval a řekl, že s Václavem počítá až od léta. Přes to asi už nejede vlak. Wolfsburgu prostě došla trpělivost. V Čechách se prostě přemýšlí stylem a způsobem, který se neslučuje s pravidly na evropské scéně," uvedl Stejskal v narážce na průtahy v jednání.

Plzeň, která má na Pilaře až do konce sezony práva, s Hradcem dlouho vyjednávala, za jakých podmínek hostování talentovaného reprezentanta ukončí. Obě strany se domluvily ve středu, Plzeň údajně za předčasné uvolnění Pilaře měla inkasovat kolem deseti milionů korun. Ale protože Pilař do Wolfsburgu v zimě nepřestoupí, dohoda přestala být aktuální.

"Kdyby všechno bylo připravené o Vánocích jako teď ve středu, nebylo co řešit a Václav už byl ve Wolfsburgu," řekl Stejskal.

Teď se zase začne řešit, kde Pilař odehraje jaro. O jeho nejbližší budoucnosti bude rozhodovat Plzeň, kde je hráč smluvně vázaný až do 30. června. Jednou z variant je, že Pilař zůstane ve Viktorii, v jejímž dresu zazářil během podzimu v Lize mistrů. Hráč má během dnešního dopoledne jednání s plzeňským majitelem Tomášem Paclíkem, po kterém by mělo být jasněji.

O Pilařovi momentálně rozhoduje Plzeň

"Nemám nic proti tomu, aby zůstal v Plzni, pokud bude pravidelně hrát. Jde hlavně o to, aby zůstal ve formě před červnovým mistrovstvím Evropy. Ale je na Plzni, jaké s Václavem bude mít záměry," uvedl Stejskal. Nevyloučil možnost, že Pilař odejde na jarní hostování do jiného českého či zahraničního klubu.

Utopií prý není ani to, že se Pilař bude na Euro chystat v Hradci. "Nyní to opravdu záleží jen a jen na Plzni, kde Vašek do 30. června 2012 hostuje. Kdyby o něj Plzeň ztratila zájem, tak my určitě o Vaška zájem máme," řekl Jukl.

Autoři: ,

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...