Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plzeň láká Latku. Ikona Slavie váhá s podpisem smlouvy v Edenu

Sport

  19:18
PRAHA - To by byl ale pikantní přestup. Fotbalová Plzeň se údajně zajímá o obránce Martina Latku, který se zdráhá podepsat novou smlouvu v pražské Slavii. Zkušený stoper sice preferoval nabídky ze zahraničí, ale podle zákulisních informací se rozhodne pro lídra české ligy.

Martin Latka oslavuje branku foto: ČTK

"Neříkám, že se to v příštích hodinách nestane, ale zatím nic dohodnuté není. Se slávistickým majitelem Alešem Řebíčkem jsem se ještě nesetkal," prohlásil plzeňský majitel Tomáš Paclík. Z toho vyplývá, že lídr fotbalové ligy má o osmadvacetiletého Latku zájem. A také to, že se plzeňský boss plánuje setkat se zástupci Slavie, ačkoliv podle fotbalových zákonů nemusí.

Reprezentační stoper je totiž bez smlouvy a se Slavií jen trénuje. Nový kontrakt může podepsat kdekoliv. Pokud skutečně skončí v Plzni, dostane Slavia jen tabulkové odstupné. Vlastně pouze drobné... Latka už na začátku ledna přiznal, že jedná s několika zájemci. Prioritou pro něj byl odchod do zahraničí. Teď mu však smlouvu chystá ambiciózní Plzeň. Tu na jaře čeká boj o ligový titul a také duely v Evrposké lize proti Neapoli, což je dostatečné lákadlo.

Latka má zkušenosti z Birminghamu i Panioniosu Atény

Zkušený obránce, kterého pro velký fotbal vychovaly České Budějovice, v lize odehrál 158 zápasů a vstřelil 14 gólů. Má také zkušenosti z Birminghamu a Panioniosu Atény. Na podzim mu spolehlivé výkony vynesly pozvánku do reprezentace. Plzeň obránce nutně potřebuje. Do Mladé Boleslavi pustila Františka Ševinského, a tak jí v kádru zůstali jen tři klasičtí stopeři - Marián Čišovský, Václav Procházka a Lukáš Hejda.

Všechny tři navíc na startu přípravy trápily zdravotní trable. "Jejich zdravotní stav se zlepšuje," ubezpečil tiskový mluvčí Pillár. "Je otázka, jestli ještě něco nebudeme řešit. Zvlášť když víte, jak to máme se stopery...," poznamenal plzeňský majitel Tomáš Paclík v pondělí. Přivede nyní Latku?

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...