Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Plzeň si pojistila služby Koláře a Bakoše do roku 2015

Sport

  18:19
PLZEŇ - Vedení fotbalové Viktorie Plzeň si pojistilo služby dvou opor základní sestavy. Český reprezentační záložník Daniel Kolář a slovenský útočník Marek Bakoš prodloužili s klubem smlouvy do června 2015, stávající kontrakt jim měl vypršet na konci této sezony. Plzeň o tom informovala v tiskové zprávě.

Daniel Kolář z Plzně poté, co vstřelil úvodní gól utkání foto: ČTK

"Prodloužením jejich působení ve Štruncových sadech jsme jen potvrdili nastoupenou cestu sportovní kvality a dlouhodobé snahy o vybudování českého klubu konkurenceschopného také v Evropě," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Kolář přišel do Plzně v létě 2008 ze Sparty a zařadil se mezi opory týmu.

Za reprezentaci nastoupil ke čtrnácti zápasům a zahrál si na letošním mistrovství Evropy. "V Plzni se cítím jako doma, takže jsem možnost prodloužení smlouvy uvítal. Sportovní motivace mi neschází, evropské poháry i zaplněné Štruncovy sady jsou dostatečnými motory do další práce. Z takového prostředí v kombinaci se současnou fanouškovskou euforií by se jen těžko odcházelo," prohlásil Kolář.

V uplynulých týdnech nehrál, neboť se zotavoval z naštípnuté lýtkové kosti. "Dalším důvodem prodloužení smlouvy byla také podpora klubu v době mého zranění. Cítím, že se mnou trenér i vedení klubu počítají," podotkl šestadvacetiletý ofenzivní záložník.

Bakoš zářil v předkolech LM

Bakoš přišel do Plzně v roce 2009 a střelecky zazářil především loni v předkolech Ligy mistrů, v nichž pomohl k historickému postupu Plzně do základní skupiny. Od letošního roku je devětadvacetiletý útočník členem slovenské reprezentace.

"Měl jsem i nějaké nabídky ze zahraničních klubů, ale ve Viktorii jsem šťastný a nemám důvod odcházet. Podepsání nové smlouvy pro mě bylo spíše formalitou," řekl Bakoš. "Těším se na další zápasy ve vyprodaných Štruncových sadech, neskutečná podpora našich fanoušků v posledních měsících byla dalším z důvodů mého setrvání na západě Čech," dodal.

Autoři: ,