19. července 2011 23:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeňské mrzelo, že nedali více gólů

Plzeň ve 2. předkole Ligy mistrů (Kolář). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň ve 2. předkole Ligy mistrů (Kolář). | foto: ČTK

PLZEŇ Plzeňští fotbalisté postoupili přes Pjunik Jerevan do 3. předkola Ligy mistrů s celkovým skóre 9:1, přesto litovali, že v dnešní odvetě zahodili množství šancí. Nyní se chtějí co nejlépe připravit na utkání s Rosenborgem Trondheim, který je prý sice favoritem, ale zároveň cítí šanci na další postup.

"Měli jsme dát gól dřív. Šancí jsme na to měli dost. Jejich gólman ale už v Jerevanu ukázal, že z něj roste dobrý brankář. Pak jsme to prolomili, dali pět gólů a zaslouženě vyhráli," řekl po utkání autor dvou branek Daniel Kolář. "Chtěli jsme ukázat, že výsledek z Jerevanu nebyl náhodný. Dá se říct, že jsme soupeře nepustili za půlku, vytvořili jsme si tlak, ale dlouho jsme to nedokázali potvrdit gólově," doplnil Marek Bakoš.

Právě on v 38. minutě protrhl střelecké trápení, když sám několik šancí zahodil. "Už tam byla taková křeč. Po tom gólu to z nás ale spadlo," přiznal. "Jsem hlavně rád, že jsem dal znovu dva góly. V přípravě jsem se trochu trápil a byl jsem z toho nervózní. Proto mě těší, že to hned od úvodu sezony padá." Aktuálně má na kontě čtyři góly, což z něj činí nejlepšího střelce Ligy mistrů. "Už mě v kabině popichovali, že mám přidat rychle ještě nějaké gól, protože Messi za chvíli vstupuje do sezony," žertoval Bakoš s odkazem na ofenzivní hvězdu Barcelony a nejlepšího střelce minulé sezony Ligy mistrů.

Plzeň ve 2. předkole Ligy mistrů (Petržela).

Prý ani za průběžného stavu 7:0 hráči Plzně neztráceli motivaci. "Je to pro nás zábava. Kdo by před tím úvodním zápasem řekl, že to dopadne takhle. My jsme se snažili diváky bavit, tak nám to snad vyšlo," řekl Kolář.

Zároveň ocenil, jakou atmosféru fanoušci vytvořili, přestože kvůli přestavbě stadionu mohli jen na jednu tribunu. "Atmosféra byla dobrá. Ale je pravda, že na té odlehlé straně se člověk cítí osamoceně. Je tam docela ticho," popsal Kolář. "Trochu mi tam fanoušci chyběli. Ale budeme si muset rychle zvyknout, že tam pár týdnů nebudou, než se tribuna dostaví," dodal Bakoš.

Plzeň ve 2. předkole Ligy mistrů (Petržela).

Hráči Plzně už začínají myslet na dalšího protivníka, kterým bude ve třetím předkole zřejmě Rosenborg Trondheim. "To bude úplně jiný zápas. Rosenborg má obrovské jméno a je to favorit. Teď nás v pátek čeká Superpohár s Mladou Boleslaví a pak se budeme snažit co nejlépe připravit na Rosenborg," řekl Kolář.

Podle Bakoše jsou ale šance na postup přes norského mistra vyrovnané. "Není to lehký soupeř. Bude to strašně těžké. Šance jsou ale padesát na padesát. Soupeř má sice větší zkušenost z pohárů, ale i my máme svou kvalitu. Když ji předvedeme, tak postoupíme," dodal.

Lidovky.cz, ČTK