21. července 2011 19:51 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeňský kapitán Horváth: Superpohár jdeme vyhrát

Pavel Horváth, kapitán Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Horváth, kapitán Plzně. | foto: ČTK

PLZEŇ Fotbalisté Plzně se podruhé představí v utkání o Superpohár a podle kapitána Pavla Horvátha už je načase, aby po loňské prohře se Spartou trofej získali. Zatím však neví, jestli nastoupí, nebo zda ho bude trenér Pavel Vrba šetřit na středeční duel 3. předkola Ligy mistrů.

 "Je to můj druhý start v Superpoháru a je na čase ho konečně vyhrát. Budeme hrát určitě na vítězství," řekl Horváth na čtvrteční tiskové konferenci. Pomoci má i povedený start do sezony v podobě výher 4:0 a 5:1 nad Pjunikem Jerevan ve 2. předkole LM. "V mužstvu je teď taková nálada, že chceme vyhrávat i na tréninku. Úvod sezony je důležitý v tom, že nám tým drží pohromadě a každý zápas je pro nás důležitý," dodal.

Zda bude on sám bojovat na hřišti, ještě netuší. Trenér Vrba totiž vyhlásil, že bude chtít dát prostor i hráčům z lavičky. "Já se cítím zdravý. Záleží na trenérovi. Zatím nemám bližší informace, jestli zítra nastoupím, nebo ne," uvedl Horváth.

O kvalifikaci Ligy mistrů čtěte více

Duel o Superpohár mezi ligovým mistrem a vítězem poháru bere jako završení minulé velmi úspěšné sezony, která skončila nečekaným ziskem titulu. "Určitě jsem nečekal, že vyhrajeme ligu. Možná jsem doufal v zisk poháru, protože je to lehčí. Ta loňská sezona ale byla sezona snů. Můžeme to zopakovat, ale musíme zvládat těžké zápasy, jako je Superpohár," řekl Horváth.

Je rád, že Plzeň plní sliby, které mu dala, když se rozhodoval při přestupu ze Sparty. "Když jsem šel do Plzně, tak mě zajímalo, jaká bude budoucnost. Určitě jsem ze Sparty nešel do Plzně dohrát. Řekl jsem, že chci hrát o něco. Jsem rád, že vedení kolem pana Šádka mi nelhalo a od té doby, co přišel trenér Vrba, se nám daří. Důkazem síly klubu je i to, jak se nyní staví stadion," dodal Horváth.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.