30. září 2016 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeňský Poznar po remíze ve Vídni: Bod z venku bereme, ale musíme být kritičtí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Duel Plzně s Austrií byl hlavně o bojovnosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Duel Plzně s Austrií byl hlavně o bojovnosti. | foto: Reuters

VÍDEŇ (OD NAŠEHO ZPRAVODAJE) K domácí remíze s AS Řím přidali plzeňští fotbalisté také bod ze hřiště Austrie Vídeň. „Je to pro nás plusový bod,“ řekl útočník Tomáš Poznar po svém prvním celém utkání v evropských pohárech.

„Evropské zápasy jsou úplně o ničem jiném, než jsem si myslel. Je to fotbal skvělých fotbalistů,“ řekl Tomáš Poznar po bezgólové remíze na stadionu Ernsta Happela.

Od kouče Romana Pivarníka dostal šanci v základní sestavě a zatímco Marka Bakoše ve druhém poločase nahradil Michael Krmenčík, Poznar dohrál zápas až do konce.

„Ze začátku jsem měl s tou rychlostí trochu problémy. Ale postupně jsem se dostal do hry a nebylo to špatné,“ přiblížil jediný fotbalista českého týmu, který v zápase ohrozil bránu Austrie.

Roman Hubník bojuje o míč v zápase Evropské ligy proti Austrii Vídeň.
Ferreira Venuto uniká Martinu Zemanovi.

Jaké ze zápasu máte pocity?
Smíšené. V některých pasážích jsme trochu vypadli z role, sami jsme si to zkomplikovali lacinými ztrátami. Soupeř měl nebezpečné standardky, ale obrana pracovala dobře. Nahoře jsme se bohužel moc neprosazovali, takže musíme být kritičtí.

S bodem do tabulky však budete po průběhu hry budeme zřejmě spokojení.
Pro nás je to plusový bod. Kdybychom tady prohráli, tak už by nám Austria hodně odskočila.

Trenér Pivarník po vás od začátku sezony vyžaduje náročný způsob hry, doléhá na vás třeba únava?
To víte, že zápasů je hodně. Měli jsme spoustu cestování, což se někde musí projevit, ale vymlouvat se na to určitě nebudeme. Víme, kde nás ve venkovních zápasech tlačí bota, ale myslím, že jsme v některých pasážích zápasu předvedli to, co chceme. Je třeba se ovšem vyvarovat ztrát a být trochu efektivnější v koncovce.

Jak sedí náročný systém Plzně konkrétně vám? V útoku se dost naběháte...
Mně to nevadí, tvrdá práce přináší ovoce. Když ale budu hodnotit sám sebe, tak mě některé ztráty mrzí, musíme se toho vyvarovat. V evropských zápasech máte na všechno velmi málo času, soupeř vás hned napadá, zvlášť tak důrazný a silový tým jako je Austria. Záložníci i obránci hráli velmi důrazně, takže jsme to pocítili, mám pár šrámů...

Často jste se střetával i s krajanem Patriziem Stronatim, jak se vám proti němu hrálo?
Znám ho ještě z Baníku, takže vím, že je to silový hráč. Ale bylo vidět, že ještě není rozehraný, možná jsme ho tam mohli párkrát vychytat, měl tam pár situací, kdy se trochu bál hrát. Ale jinak podal slušný výkon. My jsme měli celou jejich obranu víc provětrat.

Jiří Poznar,
  • 0Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.