25. dubna 2011 22:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Plzni došly síly,' komentoval Kisel

Karol Kisel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karol Kisel. | foto: ČTK

PLZEŇ Nezlomná snaha Slavie a také ubývající síly Plzně byly podle slávistického kapitána Karola Kisela hlavní důvody, proč dohrávka 25. kola nejvyšší soutěže skončila nerozhodným výsledkem 2:2.

Kisel si všiml, že v závěru protihráčům docházely síly, nestačili proto odrážet nápor hostů, kteří dvěma rychlými góly sebrali Západočechům výhru.

Čtyřiatřicetiletý Kisel chválil spoluhráče za to, jakým způsobem šli za možností v Plzni bodovat. "Už v úvodu zápasu jsme hráli velmi dobře, ale pak jsme po prvním gólu trochu ubrali. Plzeň byla nahoře, my nedokázali už tak zachytávat její kolmé akce. Jenže brzy jsme se vzpamatovali a konec poločasu už byl znovu lepší," vrátil se slovenský záložník k fázi zápasu, kterou lépe zvládli domácí.

Plzeň dala gól z ofsajdu a rozhodčí Slavii odepřel penaltu 
Podle Kisela i proto, že Plzeň vedla po neodpískaném ofsajdu. "A k tomu nám rozhodčí odepřel penaltu po zákroku Rezka na Kaufmana, který se dal rozhodně pískat. Naštěstí jsme od 60. minuty šli herně nahoru a Plzeň dostali pod tlak. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale v závěru jsme byli odměněni. Podle mě i proto, že domácím došly síly. Neměli už tolik síly presovat a my měli ve středu hřiště mnohem více prostoru," řekl Kisel.

Zisk bodu ho potěšil i proto, že tým prokázal charakter v době, kdy některé hráče trápí finanční potíže a není jasné, co se s klubem v nejbližší době stane. Kapitán mužstva ale věří, že už v nejbližších dnech bude znám nový majitel a fotbalisté znovu začnou brát za svoji práci výplatu.

"Určitě bychom si to zasloužili. Uvidíme, co se v týdnu stane, s čím za námi vedení přijde. Od minulého týdne ale nové informace nemáme," dodal šéf slávistické kabiny a nechtěl předvídat ani další kroky, pokud by funkcionáři znovu nesplnili slib.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.