Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Plzni došly síly,' komentoval Kisel

Sport

  22:50
PLZEŇ - Nezlomná snaha Slavie a také ubývající síly Plzně byly podle slávistického kapitána Karola Kisela hlavní důvody, proč dohrávka 25. kola nejvyšší soutěže skončila nerozhodným výsledkem 2:2.

Karol Kisel. foto: ČTK

Kisel si všiml, že v závěru protihráčům docházely síly, nestačili proto odrážet nápor hostů, kteří dvěma rychlými góly sebrali Západočechům výhru.

Čtyřiatřicetiletý Kisel chválil spoluhráče za to, jakým způsobem šli za možností v Plzni bodovat. "Už v úvodu zápasu jsme hráli velmi dobře, ale pak jsme po prvním gólu trochu ubrali. Plzeň byla nahoře, my nedokázali už tak zachytávat její kolmé akce. Jenže brzy jsme se vzpamatovali a konec poločasu už byl znovu lepší," vrátil se slovenský záložník k fázi zápasu, kterou lépe zvládli domácí.

Plzeň dala gól z ofsajdu a rozhodčí Slavii odepřel penaltu 
Podle Kisela i proto, že Plzeň vedla po neodpískaném ofsajdu. "A k tomu nám rozhodčí odepřel penaltu po zákroku Rezka na Kaufmana, který se dal rozhodně pískat. Naštěstí jsme od 60. minuty šli herně nahoru a Plzeň dostali pod tlak. Dlouho jsme se nemohli prosadit, ale v závěru jsme byli odměněni. Podle mě i proto, že domácím došly síly. Neměli už tolik síly presovat a my měli ve středu hřiště mnohem více prostoru," řekl Kisel.

Zisk bodu ho potěšil i proto, že tým prokázal charakter v době, kdy některé hráče trápí finanční potíže a není jasné, co se s klubem v nejbližší době stane. Kapitán mužstva ale věří, že už v nejbližších dnech bude znám nový majitel a fotbalisté znovu začnou brát za svoji práci výplatu.

"Určitě bychom si to zasloužili. Uvidíme, co se v týdnu stane, s čím za námi vedení přijde. Od minulého týdne ale nové informace nemáme," dodal šéf slávistické kabiny a nechtěl předvídat ani další kroky, pokud by funkcionáři znovu nesplnili slib.

Autoři: ,

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat