6. července 2011 11:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Po řádění fanoušků je ohroženo finále Copá Ameriky

Fanoušci River Plate se pustili do demolice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci River Plate se pustili do demolice. | foto: Reuters

BUENOS AIRES Argentinští organizátoři probíhajícího fotbalového mistrovství Jižní Ameriky se obávají, že budou muset změnit dějiště finálového zápasu. Plánovaný stadion Monumental v Buenos Aires totiž hodně poničili fanoušci místního klubu River Plate po jeho ostudném sestupu do druhé ligy. Finále se bude hrát 24. července.

Šéf organizačního výboru José Luis Meiszner řekl agentuře Telam, že trávník stadionu je potrhaný, místa pro občerstvení poničená a také prostory pro média nejsou připraveny "pro událost takového významu". I když pořadatelé ještě Monumental pro finále neodepsali, začínají přemýšlet o alternativách.

Tou nejpravděpodobnější je stadion v La Plata, který minulý pátek hostil zahajovací zápas Copy América. "Z hlediska nás organizátorů by bylo nejlepší nic neměnit. Ale teď máme stadion, který není ve stavu hostit finále. Jako prezident organizačního výboru musím mít jistotu, že se tady zvládne finále odehrát. Nemáme už moc času," uvedl Meiszner.

Stadion v La Plata je jedním z nejmodernějších fotbalových stánků v Argentině. Pod palbu kritiky se ale dostal jeho trávník, na nějž si stěžovali nejen aktéři úvodního duelu Argentina - Bolívie, ale i o dva dny později účastníci zápasu Brazílie - Venezuela.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!