25. října 2011 14:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Policie šetří, jestli Terry rasisticky urážel

Kapitán fotbalistů Chelsea John Terry (vpravo) při hádce s brankářem QPR Paddym Kennym  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán fotbalistů Chelsea John Terry (vpravo) při hádce s brankářem QPR Paddym Kennym | foto: Reuters

LONDÝN Londýnská policie vyšetřuje podezření z rasistické urážky, které se údajně dopustil kapitán fotbalistů londýnské Chelsea John Terry vůči obránci Queens Park Rangers Antonu Ferdinandovi. Na kauzu z nedělního zápasu Premier League na stadionu Loftus Road upozornila veřejnost. Terry obvinění rezolutně odmítl.

"Jsem z toho pobouřený. Opravdu nevím, kde se takové video vzalo, a co veřejnost vede k tomu, že dospěje k takovým závěrům," uvedl Terry. "Udělám všechno proto, abych očistil své jméno a jasně ukázal, že nemám co skrývat. Nejsem typ člověka, který by měl s rasismem jakékoliv problémy," uvedl Terry v rozhovoru s listem Daily Mail.

Konstatoval, že v neděli jeho tým neprožil snadný zápas. Duel, který Chelsea prohrála 0:1, byl vyostřený a s Ferdinandem si během něj vyměnili nějaká hrubší slova. "Ale ani jeden z nás neřekl nic, co by mělo něco společného s rasismem. Po utkání jsem s ním ještě deset minut mluvil v kabině a všechno jsme si vyříkali. Mezi námi není žádný osobní problém," popsal Terry kontroverzi s mladším bratrem známějšího obránce Manchesteru Riem Ferdinandem.

Pokud by se ale obvinění potvrdilo, bude mít tamní fotbalový svaz opět v krátké době co do činění s případem rasismu na anglických trávnících. Momentálně se řídící orgán zabývá incidentem mezi obráncem Manchesteru Patricem Evrou a liverpoolským útočníkem Luisem Suárezem.

ČTK