Policie v Brazílii chránila sudího střelbou

12:57
RIO DE JANEIRO - Sporná penalta, díky které Fluminense vyrovnalo v nastavení duelu brazilské fotbalové ligy na hřišti Paranaense na 1:1, rozpoutala bouřlivé protesty fanoušků. Rozhodčího musela bránit policie, která na uklidnění davu použila i gumové projektily.

Ozbrojený policista v Brazílii chrání sudího foto: Reprofoto

Paranaense se ujalo vedení díky brance Paula Baiera v 62. minutě, v nastavení však vyrovnal bývalý útočník Lyonu Fred z penalty nařízené po pádu Manuela Lanziniho ve vápně Atlétika.

Rozlícení fanoušci okamžitě oblehli tunel vedoucí ze hřiště do kabin a rozhodčí Wagner Reway se svými asistenty byl přinucen zůstat asi pět minut ve středovém kruhu pod ochranou policie.

Situaci na tribuně se nakonec podařilo uklidnit, rozhodčí však přesto byli odvedeni do útrob stadionu pod dohledem policistů se štíty.