Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pořadatel Eura 2012 se nemění

Sport

  14:40
Bordeaux - Polsko a Ukrajina si uchovaly právo uspořádat fotbalové mistrovství Evropy v roce 2012. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor Evropské fotbalové unie (UEFA) na svém zasedání v Bordeaux, zároveň však pořadatelům uložil, aby zrychlili tempo příprav.

Jeden z mála hotových stadionů v Dněpropetrovsku. foto: AFP

Dvě postkomunistické země uspěly ve volbách loni na jaře, od té doby je však vedení evropského fotbalu několikrát upozornilo, že přípravu na šampionát nezvládají. Předseda UEFA Michel Platini jim dokonce pohrozil odebráním Eura. Opakující se výtky vedly k tomu, že se objevily spekulace, že by se mistrovství mohlo za čtyři roky odehrát v Německu, Itálii či Španělsku.

Podle šéfa polského fotbalového svazu Michala Listkiewicze však Polsko ani Ukrajina nemají důvod k obavám, že o šampionát přijdou. Výkonný výbor UEFA ve čtvrtek schválil návrh na zvýšení počtu účastníků mistrovství Evropy. Od roku 2016 bude hrát na šampionátu čtyřiadvacet místo současných šestnácti mužstev.

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...