26. září 2008 14:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pořadatel Eura 2012 se nemění

Jeden z mála hotových stadionů v Dněpropetrovsku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z mála hotových stadionů v Dněpropetrovsku. | foto: AFP

Bordeaux Polsko a Ukrajina si uchovaly právo uspořádat fotbalové mistrovství Evropy v roce 2012. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor Evropské fotbalové unie (UEFA) na svém zasedání v Bordeaux, zároveň však pořadatelům uložil, aby zrychlili tempo příprav.

Dvě postkomunistické země uspěly ve volbách loni na jaře, od té doby je však vedení evropského fotbalu několikrát upozornilo, že přípravu na šampionát nezvládají. Předseda UEFA Michel Platini jim dokonce pohrozil odebráním Eura. Opakující se výtky vedly k tomu, že se objevily spekulace, že by se mistrovství mohlo za čtyři roky odehrát v Německu, Itálii či Španělsku.

Podle šéfa polského fotbalového svazu Michala Listkiewicze však Polsko ani Ukrajina nemají důvod k obavám, že o šampionát přijdou. Výkonný výbor UEFA ve čtvrtek schválil návrh na zvýšení počtu účastníků mistrovství Evropy. Od roku 2016 bude hrát na šampionátu čtyřiadvacet místo současných šestnácti mužstev.

ČTK, Lidovky.cz