25. srpna 2011 0:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pořádně jsem se zpotil, smál se hrdina Horváth

Plzeň - Kodaň (Horváth oslavuje postup do Ligy mistrů) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Kodaň (Horváth oslavuje postup do Ligy mistrů) | foto: Reuters

PRAHA Tleskal jim nejen celý stadion v Edenu. Gratulaci si za návrat českého klubu do Ligy mistrů fotbalisté Plzně zaslouží od všech fanoušků v zemi. Výrazný podíl na postupu měl pochopitelně Pavel Horváth. V odvetě musel bojovat domácí kapitán nejen proti soupeři, ale i s následky nachlazení.

Jak se teď cítite po těle?
Nic moc, ale jsem strašně šťastný, že jsme to dokázali. Beru to jako velký úspěch pro Plzeň i celý český fotbal.

Jste rádi, že jste dokázali, že se do Ligy mistrů může z Česka dostat někdo jiný než Sparta a Slavia?
Při naší cestě jsme měli štěstí, že jsme nenarazili na žádný Villarreal. Přesto jsme hráli s týmy, které by měly být papírově lepší než my. Na hřišti se dařilo nám víc zvlášť v momentech, kdy bylo potřeba střílet góly.

VÍCE O PLZEŇSKÉM ÚSPĚCHU

Čeho si ceníte víc? Českého titulu nebo postupu do Ligy mistrů?
Pro plzeňský region je titul asi nejvíc, ale z pohledu českého fanouška je Liga mistrů ještě něco víc. Ta prestiž je obrovská, i když to obnášelo jen šest zápasů. Teď mě jen mrzí, že nebudu moc v úterý a ve středu jezdit za známými do Přeštic, kde koukáme na televizi v garáži. Tak doufám, že jim budu moct alespoň zamávat na dálku.

Jak těžké bylo zvládnout odvetu?
Zase jsme začali jinak, než jsme si řekli. Byli jsme trochu zaskočený a neposlouchali se na hřišti. Kodani jsme dávali až moc místa, ale naštěstí dostali jen jeden gól. Po přestávce jsme začali bránit a bylo znát, že i Kodani trochu došly síly. Počasí bylo až neskutečný. Nevím, jak jste se potili vy, ale já strašně. A to nemám co potit...

Navíc jste prodělal v uplynulém týdnu nachlazení. Omezovalo vás to?
V 15. minutě jsem k tomu dostal křeč do lýtka a o půli jsem trochu myslel, že se na to radši vybodnu. Naštěstí se mnou v kabině trochu zacvičili a křeč povolila. Proto jsem byl schopný druhou půli alespoň odchodit.

Obrátilo se ve výhodu hrát v Edenu?
Atmosféra byla skvělá, pro nás až nezvyklá. První půli to na nás působilo, protože jsme se na hřišti opravdu neslyšeli. Zaplaťpánbůh, že byl stadion plný a musíme si na něj asi zvyknout.

Kam řadíte tento úspěch ve svojí kariéře?
Ve středu šly osobní cíle úplně stranou, ale stavím ho vysoko. Dostat se s českým mužstvem do Ligy mistrů je neskutečný a věřím, že to my i veřejnost docení v následujících dnech a dobách.

Kam byste rád vyrazil během základní skupiny?
Teď nejradši do Plzně a lehnul si. Fanoušci by rádi nějaké Angličany a Španěly, já moc ne. Pro nás by byli ideální Němci nebo Italové, to by byl fotbal, který by nám mohl víc vyhovovat. Žádný z těch 31 mančaftů asi není špatný, takže si nemůžeme moc vybírat.

Je vůbec prostor na oslavu, když v pondělí hrajete se Spartou?
Máme výhodu jednoho dne, protože Sparta hraje Evropskou ligu ještě den po nás. Naše výhoda je také v tom úspěchu - snad nás proti Spartě nakopne.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz