28. prosince 2012 16:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Potvrzeno. Gecov podepsal smlouvu se Slavií na 2,5 roku

Slavia - Liberec (Marcel Gecov vpravo a Zbyněk Pospěch) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Liberec (Marcel Gecov vpravo a Zbyněk Pospěch) | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisty Slavie definitivně posílil záložník Marcel Gecov, který podepsal smlouvu na dva a půl roku. Odchovanec pražského klubu naposledy působil v belgickém Gentu. Slavia přestup potvrdila na svém oficiálním webu.

Čtyřiadvacetiletý hráč se do mateřského klubu vrací oklikou přes Kladno a Liberec, v jejichž barvách nahlédl do nejvyšší české ligy. Loni v létě přestoupil ze Slovanu do Fulhamu, kde se ale do prvního týmu neprosadil, a podobný osud jej potkal i v Gentu.

"Přestup do Slavie se seběhl poměrně rychle, ale jsem rád, že tahle nabídka přišla. Vážím si toho. Nebyl čas na dlouhé prostoje, v Gentu jsem to v ten moment necítil tak, jak bych chtěl, a tak jsem tady," uvedl na klubovém webu Gecov, jenž oslaví na Nový rok pětadvacetiny.

"V lize nemám moc na co navazovat. Hrál jsem za Slavii jen v mládežnických kategoriích, takže přicházím s čistým štítem. Těším se na to a doufám, že se mi povede," doplnil hráč se 79 prvoligovými starty a třemi vstřelenými brankami.

Slavia musí zaplatit odstupné

Slavia se vicemistra světa do 20 let z roku 2007 rozhodla získat i přesto, že defenzivní středopolař má v Gentu ještě smlouvu na 3,5 roku a do Belgie musí poslat blíže nespecifikované odstupné. Kluby se dohodly, že přestupovou sumu zveřejňovat nebudou. Ta podle zákulisních informací neměla klesnout pod deset milionů korun.

Gecov je druhou posilou "sešívaných", kteří už ve čtvrtek získali slovenského obránce Milana Bortela ze Zlatých Moravců.

Po podzimu jedenáctý celek první ligy plánuje během zimní pauzy velké změny v kádru. Klub po první části sezony ukončil spolupráci se záložníky Tomášem Frejlachem a Zoranem Milutinovičem a obráncem Róbertem Cicmanem. Kariéru ukončil útočník Stanislav Vlček. Nabídku nové smlouvy stále zvažuje obránce Martin Latka.

ČTK, Lidovky.cz