Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Povodně se dotkly i reprezentantů. Pekhart vyklízel byt

Sport

  17:04
PRAHA - Čeští fotbalisté se dál chystají na páteční zápas kvalifikace o světový šampionát proti Itálii. Reprezentanti vedle přípravy na vicemistry Evropy také se znepokojením sledují aktuální povodňovou situaci v Čechách, několika členů týmu a jejich rodin se dokonce záplavy přímo dotýkají.

Česká fotbalová reprezentace na tréninku (Tomáš Pekhart) foto: ČTK

Nejhůře dopadl útočník Tomáš Pekhart, který místo nedělního odpoledního tréninku spěchal zachraňovat věci z bytu v jedné z postižených částí Prahy.

"Tomáše se to dotklo osobně. Byl se evakuovat z bytu, sbalit si nějaké věci. On je jediný z týmu, u koho vím, že s tím měl takové problémy," řekl v pondělí stoper Marek Suchý. Problémy s velkou vodou ale postihly také otce asistenta Josefa Pešiceho, musel být evakuovaný ve Štěchovicích u Prahy.

Hladinu rozbouřené řeky v Plzni na dálku s napětím sleduje reprezentační nováček Václav Procházka. "Je to trochu deprimující. Jsem teď pořád na telefonu, protože jsem se nedávno přestěhoval v Plzni k řece, takže mám trochu obavy," řekl Procházka. "Přítelkyně je tam teď sama a pořád kouká z balkonu, jestli se voda neblíží. O byt strach nemám, jsem v patře, spíše o auta a podobně," dodal Procházka.

Itálie bez Antonelliho

Italské reprezentaci bude v pátečním kvalifikačním utkání o postup na MS s českým výběrem chybět obránce Luca Antonelli, který si poranil kotník. V ohrožení je kvůli potížím s Achillovou šlachou také start stopera Andrey Barzagliho. Antonelli se zranil v pátečním přípravném utkání se San Marinem, v němž kvůli kotníku musel střídat už v prvním poločase.

S lidmi z postižených oblastí soucítí. "Je to hrozná situace. Obdivuji, že lidé mají sílu se do těch domů vrátit," řekl Procházka. "Ze známých to ještě nikoho nevyplavilo, ale kamarádi už měli vodu u baráků," podotkl.

Znepokojily ho také informace o zaplavení tréninkového areálu v Plzni v Luční ulici na soutoku Mže a Radbuzy. "Pamatuji si, když to tam zaplavila voda v roce 2002, kdy jsem byl v dorostu a pak jsem tam chodil uklízet. Určitě to tam bude poničené. Trávník se bude muset vyměnit a možná to poznamená i naší přípravu, protože jsme tam měli za čtrnáct dní začít trénovat," odhadoval na dálku Procházka.

Samotnou přípravu reprezentantů na Itálii záplavy přímo nepoznamenaly. Hráči se chystají na Strahově, který leží na kopci kousek od smíchovského NH Hotelu, kde je tým ubytovaný.

Trávník na Strahově je v dobrém stavu

Fotbalisté tak bez problémů absolvovaly nedělní odpolední trénink i pondělní dopolední přípravu uzavřenou pro veřejnost. "Trávník byl ve výborném stavu, lehce mokrý, jako když se kropí před zápasem. Hráči byli pouze promočení od silného deště," řekl mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. Trénoval celý tým, v pořádku jsou i Pekhart s obráncem Michalem Kadlecem, kteří měli menší zdravotní potíže.

Hráči už svou přípravu směřovali k pátečnímu soupeři. Trénovali standardky, kombinace ve středu hřiště i třeba to, jak hrát na největší italskou hvězdu Andreu Pirla. Už také sledovali video. Zápas se hraje v pátek na Letné od 20:45.

Autoři: ,