Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Manchester City s přehledem ovládl derby, Liverpool zvítězil i bez Díaze

Erling Haaland (vpravo) z Manchesteru City slaví gól vstřelený do sítě Manchesteru United. foto: AP

Manchester City si v 10. kole fotbalové Premier League poradil s Manchesterem United a přehrál ho jednoznačně 3:0, dvakrát se trefil útočník Haaland. Liverpool stejným výsledkem porazil fotbalisty Nottingham navzdory tomu, že mu chyběl útočník Díaz, jemuž v Kolumbii unesli rodiče. West Ham nestačil na Everton a prohrál 0:1.
  16:35aktualizováno  19:03

City do zápasu vstoupili aktivněji a v největší šanci je zastavila dvojice Onana - Maguire. Ve 25. minutě zasáhl videorozhodčí. Dánský útočník Höjlund si při bránění standardní situace pomohl přidržením Rodriho a Citizens měli k dispozici historicky první penaltu na stadionu Old Trafford v Premier League. Haaland ji proměnil. Do přestávky ještě oba brankáři podrželi své týmy po šancích Haalanda a McTominaye.

Čtyři minuty po přestávce zdvojnásobil vedení hostů znovu Haaland. Zůstal trestuhodně nehlídaný na zadní tyči Onanovy branky a hlavou se zblízka nemýlil. Vítězství svěřenců Pepa Guardioly pečetil v 80. minutě Foden.

Momentka z derby mezi Manchesterem United a Manchesterem City.

Norský útočník si desátým a jedenáctým zásahem upevnil první místo mezi ligovými kanonýry a City se posunulo na třetí příčku v tabulce.

Únos Díazových rodičů

V Kolumbii unesli rodiče liverpoolského útočníka Luise Díaze. Matka šestadvacetiletého fotbalisty byla při záchranné akci osvobozena, pátrání po otci pokračuje.

Zdroj: ČTK

Liverpool doma porazil Nottingham 3:0. Domácím chyběl útočník Luis Díaz, jemuž v Kolumbii unesli rodiče. Podle tamních médií je přepadli ozbrojení muži na motocyklech na čerpací stanici v domovském městě Barrancas.

„Nikdy jsem nic takového nezažil, je to nová zkušenost, bez které bych se obešel,“ řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. Jeho svěřenci proti outsiderovi z Nottinghamu nezaváhali a po brankách Joty, Núňeze a Salaha zůstali na čtvrtém místě, na vedoucí Tottenham ztrácejí tři body.

Svěřenci trenéra Moyese se v prvním poločase nedokázal dostat do hry a Everton byl lepším týmem, což potvrdil krátce po změně stran, když se trefil útočník Calvert-Lewin. Londýnský celek poté zabral, vytvořil si několik šancí, ale skórovat už nedokázal.

West Ham čeká na ligové vítězství už tři kola a utrpěl třetí soutěžní porážku za sebou včetně neúspěchu v Evropské lize proti Olympiakosu. S vyrovnanou bilancí 4-2-4 mu patří deváté místo v tabulce. Obránce Coufal odehrál celé utkání, záložník Souček naskočil na závěrečnou zhruba čtvrthodinu. Everton už má jen o čtyři body méně, po třetí výhře v sezoně a zároveň z pěti posledních kol se vzdálil sestupovým příčkám.

Vladimír Coufal z West Hamu (vlevo) v akci během zápasu s Evertonem.

Aston Villa porazila Luton Town 3:1 a pošesté v řadě neprohrála, přičemž pětkrát zvítězila. Birminghamský klub je v tabulce pátý a na čelo ztrácí čtyři body. Luton počtvrté za sebou nezvítězil a je s pěti body osmnáctý.

Brighton doma remizoval s Fulhamem 1:1. Za domácí se trefil devatenáctiletý Evan Ferguson a stal se prvním teenagerem od roku 2005, který v jednom kalendářním roce dal v anglické nejvyšší soutěži deset branek. Před osmnácti lety se to podařilo Waynu Rooneymu.