Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Rozjetý Souček zase skóroval. Arsenal jde do čela před City, které doma ztratilo

Záložník Tomáš Souček z West Hamu oslavuje svoji trefu. foto: AP

Čtvrtý soutěžní zápas, čtvrtý gól. Český záložník Tomáš Souček zase vylepšil svou ofenzivní bilanci, ve třináctém kole Premier League rozhodl v nastavení o vítězství West Hamu nad Burnley 2:1. Souboj mezi Manchesterem City a Liverpoolem skončil nerozhodně, remízu 1:1 zařídil domácí Haaland a na druhé straně Alexandr-Arnold. Do čela tabulky se tak po třináctém kole posunul Arsenal, jenž zvítězil v Brentfordu 1:0.
  22:59

West Ham po Rodriguezově penaltě ještě v 86. minutě prohrával, v závěru ale předvedl velký obrat.

U obou gólů byl záložník Kudus, jehož centr si nejprve srazil do vlastní sítě O’Shea a v první minutě nastaveného času zužitkoval další nabídku ghanského fotbalisty na zadní tyči Souček.

Záložník Tomáš Souček z West Hamu slaví gól proti Burnley.

Kapitán národního týmu dal čtvrtý ligový gól v sezoně a navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Nottinghamu. V součtu s reprezentací se trefil ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě.

„Mám radost, že dávám důležité góly za klub i reprezentaci. Navíc jsme postoupili na Euro, což nebylo snadné, byli jsme pod velkým tlakem. Musím pořád tvrdě pracovat a zkusit na to navázat i v dalších zápasech,“ řekl Souček klubovému webu.

West Ham je stále devátý. Burnley nebodovalo pošesté za sebou a zůstává poslední.

Manchester City ve víkendovém šlágru poslal ještě v první půlhodině do vedení střelec Haaland. Třiadvacetiletý Nor dal v osmačtyřicátém zápase jubilejní padesátý gól v Premier League a dosáhl tohoto milníku o sedmnáct utkání dřív než dosavadní rekordman Andy Cole.

Čtrnáctou trefou v soutěži si navíc upevnil vedení v tabulce střelců před druhým Mohamedem Salahem.

Kanonýr Erling Haaland z Manchesteru City (vpravo) hlavičkuje v souboji s liverpoolským Watarem Endem.

Domácí měli ve druhém poločase ještě několik šancí na zvýšení náskoku, nakonec ale udeřil z ojedinělé příležitosti Liverpool. Salah našel na hranici vápna Alexandera-Arnolda a ten podobnou střelou jako Haaland poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

Manchester City ztratil v lize podruhé za sebou, před reprezentační pauzou remizoval 4:4 na hřišti Chelsea. Hosté prodloužili ligovou sérii bez porážky na pět zápasů a jsou nadále jen o bod za obhájci titulu.

Před oba celky se posunul Arsenal, o jehož triumfu rozhodl až v 88. minutě hlavou Havertz. Arsenal zvítězil venku po dvou utkáních a Brentford zdolal v součtu s pohárem podruhé v sezoně.

Záložník Kai Havertz z Arsenalu slaví svoji trefu.

Newcastle doma zvládl pátý ligový duel v řadě, tentokrát si poradil 4:1 s Chelsea. Na Isakovu trefu ze 13. minuty ještě odpověděl z přímého kopu Sterling, po změně stran už ale domácí dominovaly. V 60. minutě se prosadil hlavou kapitán Lascelles, záhy využil velké chyby zkušeného stopera Silvy jiný Brazilec Joelinton a v závěru pojistil výsledek Gordon. Newcastle je šestý, Chelsea desátá.

Jen o bod zpět za Newcastlem je sedmý Brighton, který vyhrál 3:2 v Nottinghamu. Dvakrát se prosadil útočník Joao Pedro. Hosté udrželi vedení navzdory oslabení, v němž hráli od 73. minuty po Dunkově vyloučení. Brighton skóroval i inkasoval v posledních 17 ligových utkáních, stejnou sérii měl naposledy Manchester United v sezoně 1959/60.