Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Arsenal šlágr prohrál a do čela pustil Liverpool. United utrpěli debakl doma

Fotbalisté Aston Villy oslavují gól Johna McGinna v utkání proti Arsenalu. foto: AP

Střídání v čele Premier League. Fotbalisté Arsenalu prohráli šlágr na Aston Ville 0:1 a o bod pustili do čela Liverpool, který otočil skóre na hřišti Crystalu Palace. Další bod ztrácí Aston Villa, která v týdnu přemohla mistrovský Manchester City a teď si podala i lídra. Manchester United doma utrpěli debakl 0:3 s Bournemouthem.
  21:51

Aston Ville zajistil tři body už v sedmé minutě skotský záložník John McGinn a byl to jeho čtvrtý gól v sezoně. Arsenalu, který podlehl po čtyřech předchozích výhrách nebyl v závěru uznán gól Havertze, protože se letmo dotkl míče rukou.

Tým Unaie Emeryho má v soutěži na kontě jedenáct vítězství stejně jako Arsenal a Liverpool.

Liverpoolu pomohl k obratu jubilejní dvoustou soutěžní brankou egyptský útočník Mohamed Salah, který v 76. minutě vyrovnal.

Na branku se v jižním Londýně čekalo až do 57. minuty, kdy domácí tým poslal z penalty do vedení Mateta. Patnáct minut před koncem řádné hrací doby ale oslabil Crystal Palace po druhé žluté kartě Ayew a Salah už za 98 sekund vyrovnal. Gól byl jubilejní dvojnásob, protože znamenal také jeho 150. trefu v anglické lize. V tomto ročníku skóroval Salah pojedenácté a je mezi kanonýry stále druhý za Haalandem z Manchesteru City (14).

Domácí se v oslabení už jen bránili a v první minutě nastavení vyústil tlak svěřenců Jürgena Kloppa ve vítěznou branku Elliotta.

United selhali, byť Bournemouth prožívá povedené období - popáté za sebou bodoval a počtvrté zvítězil.

Zklamaný záložník Scott McTominay z Manchesteru United po inkasovaném gólu.

Na Old Trafford vedl od páté minuty, kdy chybu v rozehrávce potrestal Solanke. Ve druhém poločase přidali góly po centrech Taverniera náhradník Billing a Senesi, kteří zpečetili teprve pátou výhru týmu v sezoně.

Podruhé v soutěži se radoval poslední Sheffield, který doma porazil Brentford 1:0. V nastavení prvního poločasu vstřelil premiérový gól v anglické lize McAtee, ve druhém zápase po nástupu do funkce se z první výhry radoval kouč Wilder.

V týdnu se v Premier League hrálo vložené kolo, v němž mistrovský Manchester City herně propadl na Aston Ville a podlehl 0:1. Debakl 0:3 utrpěl Newcastle na Evertonu.

V neděli jsou na programu zbývající čtyři zápasy.

Anglická Premier League
16. kolo 9. 12. 2023 18:30
Aston Villa FC Aston Villa FC : Arsenal FC Arsenal FC 1:0 (1:0)
Góly:
7. McGinn
Góly:
Sestavy:
E. Martínez – Konsa (66. Cash), Carlos, Torres, Digne (78. Moreno) – Bailey (46. Diaby), Kamara (67. Dendoncker), Luiz, McGinn (C) – Tielemans (56. J. Ramsey) – Watkins.
Sestavy:
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (90+4. R. Nelson) – Ødegård (C), Rice, Havertz – Saka, Jesus (82. Nketiah), Martinelli (70. Trossard).
Náhradníci:
Marschall – Lenglet, Zaniolo, Durán.
Náhradníci:
Ramsdale – Kiwior, Soares, Walters, Jorginho, Alnaní.
Žluté karty:
53. Digne, 62. Luiz, 73. McGinn, 88. Carlos
28. Zinčenko, 77. Rice

Rozhodčí: Gillett – Cann, Mainwaring.

Přejít na on-line reportáž
16. kolo 9. 12. 2023 16:00
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion : Burnley FC Burnley FC 1:1 (0:1)
Góly:
77. Adingra
Góly:
45. Odobert
Sestavy:
Verbruggen – Groß, Dunk (C) (85. Buonanotte), van Hecke, Milner (59. Hinshelwood) – Baleba (59. Igor), Dahoud (46. Gilmour) – Adingra, Lallana (46. Mitoma), Pedro – E. Ferguson.
Sestavy:
Trafford – Vitinho, O'Shea, Beyer, Taylor – Odobert (78. Ndayishimiye), Berge, Brownhill (C), Guðmundsson (58. A. Ramsey, 79. Roberts) – Rodriguez (78. Redmond), Amdouni (82. Ekdal).
Náhradníci:
Steele – Moder, Baker-Boaitey, O'Mahony.
Náhradníci:
Murić – Massengo, Zarúrí, Bruun Larsen.
14. O'Shea, 66. Taylor, 72. Odobert, 86. Redmond

Rozhodčí: Simon Hooper – Adrian Holmes, Simon Long

16. kolo 9. 12. 2023 13:30
Crystal Palace FC Crystal Palace FC : Liverpool FC Liverpool FC 1:2 (0:0)
Góly:
57. Mateta
Góly:
76. Saláh
90+1. Elliott
Sestavy:
Johnstone (86. Matthews) – Clyne, J. Andersen, Guéhi, Ward (C) – C. Richards, Lerma (68. Olise) – Ayew, Hughes (90+5. Ozoh), Schlupp (84. Ahamada) – Édouard (46. Mateta).
Sestavy:
Alisson – Alexander-Arnold, Quansah (57. Konaté), van Dijk (C), Tsimikas – Szoboszlai (74. Jones), Endó (46. Gomez), Gravenberch (57. Gakpo) – Saláh, Núñez (74. Elliott), Díaz.
Náhradníci:
Tomkins, França, Ebiowei, Riedewald.
Náhradníci:
Kelleher – Doak, McConnell, Bradley.
38. Ward, 60. Ayew, 64. Lerma, 71. C. Richards, 77. Hodgson, 90+8. J. Andersen, 90+12. Ahamada
90+9. Gomez, 90+10. Díaz
Červené karty:
75. Ayew

Rozhodčí: Madley – Lennard, Hopton

Počet diváků: 25 103

Manchester United Manchester United : AFC Bournemouth AFC Bournemouth 0:3 (0:1)
Góly:
Góly:
5. Solanke
68. Billing
73. Senesi
Sestavy:
An. Onana – Dalot, Maguire, Shaw (79. Evans), Reguilón – McTominay, Amrábat – Antony (79. Pellistri), Fernandes (C), Garnacho (79. Rashford) – Martial (56. Höjlund).
Sestavy:
Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Cook (88. Ouattara), Christie – Semenyo (58. Billing), Kluivert (72. Sinisterra), Tavernier (88. Rothwell) – Solanke.
Náhradníci:
Bayındır – Varane, Wan-Bissaka, van de Beek, Mainoo.
Náhradníci:
Travers – Mepham, D. Brooks, Moore, Kilkenny.
30. Reguilón, 60. Höjlund, 83. Fernandes
27. Tavernier

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh

Sheffield United Sheffield United : Brentford FC Brentford FC 1:0 (1:0)
Góly:
45+1. Ja. McAtee
Góly:
Sestavy:
Foderingham – Ahmedhodžić (C), J. Robinson, Trusty – Bogle, Hamer, Souza, A. Brooks (72. M. Lowe) – Ja. McAtee (81. Peck), Osula (53. Slímán), Archer.
Sestavy:
Flekken – Ghoddos, Pinnock, Mee, Janelt – Onyeka (46. Jarmoljuk), Nörgaard (C), Baptiste (66. Damsgaard) – Wissa, Maupay, Lewis-Potter (66. Olakigbe).
Náhradníci:
A. Davies – Thomas, Larúsí, Seriki, Oné, Bé. Traoré.
Náhradníci:
Strakoša – Goode, Jörgensen, Roerslev, Adedokun, Peart-Harris.
17. Trusty, 52. Osula, 83. Bogle, 90+1. J. Robinson, 90+2. Foderingham
29. Onyeka

Rozhodčí: Attwell – Davies, Smith

Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers : Nottingham Forest Nottingham Forest 1:1 (1:1)