Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Arsenal rozhodl šlágr až v nastavení. Třetí ligovou výhru v řadě má Liverpool

Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Gabriela Jesuse (čelem). foto: Reuters

Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 4. kola anglické ligy udolali doma 3:1 Manchester United. V šesté minutě nastavení rozhodl záložník Declan Rice. V jedenácté pak zvýšil Gabriel Jesus. Liverpool vyhrál na svém hřišti 3:0 nad Aston Villou a připsal si třetí vítězství v řadě. Zároveň se posunul na třetí místo tabulky, více bodů má pouze zatím stoprocentní lídr soutěže Manchester City.
  19:58

Šlágr na stadionu Emirates nabídl obě gólové situace prvního poločasu v rozmezí několika desítek sekund. Nejprve v 27. minutě si navedl Rashford míč na pravačku a ukončil čekání na premiérovou trefu v ročníku.

Po rozehrávce ze středového kruhu se ale Arsenal ihned vrhl do útoku a pohlednou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči kapitán Ödegaard.

Po hodině hry nařídil sudí Taylor penaltu ve prospěch domácích, po poradě s videorozhodčím ji ale následně odvolal. Systém VAR zasáhl i na druhé straně při Garnachově gólu z ofsajdu.

Rozhodnutí tak přinesl až Riceův první zásah po letním přestupu z West Hamu. Anglický reprezentant si zpracoval přetažený rohový kop a s pomocí teče prostřelil brankáře Onanu. V závěru ještě přidal pojistku útočník Jesus.

V pěti posledních vzájemných duelech vždy uspěl domácí tým. Arsenal částečně napravil minulé domácí zaváhání s Fulhamem (2:2). United prohráli i druhý venkovní zápas v sezoně a jsou jedenáctí.

Záložník Martin Odegaard z Arsenalu (vpravo) se snaží uniknout Christianu Eriksenovi z Manchesteru United.

Liverpool se ujal vedení už ve třetí minutě, kdy letní posila Szoboszlai poslal do sítě odražený míč po rohovém kopu a stal se čtvrtým maďarským střelcem v Premier League. V 22. minutě si dal vlastní gól Cash a skóre uzavřel po změně stran znovu po rohu druhou brankou v sezoně Salah. Egyptský kanonýr si připsal gól nebo asistenci v desátém zápase Premier League v řadě.

Liverpool navázal na triumf z Newcastlu, kde před týdnem i v oslabení otočil v závěru skóre na 2:1. S Aston Villou neprohrál šestý ligový duel v řadě. Celek z Birminghamu neuspěl po čtyřech soutěžních výhrách.

V zápase Crystal Palace - Wolverhampton (3:2) padly všechny branky po změně stran. K druhému vítězství domácích v sezoně pomohl dvěma zásahy útočník Édouard.

Od 17:30 bojuje Manchester United na Arsenalu, který v minulém kole remizoval 2:2 s Fulhamem. Hosté pak přehráli 3:2 Nottingham, předtím však padli 0:2 na Tottenhamu.