Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Asistent rozhodčího se loktem ohnal po obránci Liverpoolu. Hrozí mu trest

Obránce Liverpoolu Andrew Robertson v rozepři s asistentem rozhodčího Constantinem Hatzidakisem. foto: AP

Anglická Fotbalová asociace a komise rozhodčích začaly vyšetřovat asistenta Constantina Hatzidakise, který se v nedělním utkání Premier League mezi Liverpoolem a Arsenalem (2:2) ohnal loktem po domácím obránci Andym Robertsonovi.
  16:02

Incident se stal o poločasové přestávce. Robertson přišel k asistentovi a podle záběrů to vypadalo, že do něj chce strčit. Rozhodčí se však po devětadvacetiletém obránci ohnal rukou a zřejmě ho i zasáhl do krku.

Hráči Liverpoolu si okamžitě stěžovali hlavním sudímu Paulu Tierneymu, který dal Robertsonovi žlutou kartu. „Neviděl jsem, co se stalo. Ale slyšel jsem, že záběry prý hovoří samy za sebe,“ řekl po zápase trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Hatzidakisovi nyní hrozí trest a do vyšetření případu nebude nasazován na zápasy. „Klidně to může znamenat konec jeho kariéry,“ uvedl pro BBC bývalý rozhodčí Keith Hackett. „Snažil jsem se najít nějakou omluvu a jediné, co mě napadlo, byl strach. Ale proč? Vždyť na stadionech je spousta členů bezpečnostní služby,“ dodal.

Další bývalý sudí Mark Clattenburg pro Daily Mail uvedl, že bez ohledu na okolnosti musí rozhodčí vždy udržet nervy na uzdě. „Hráči provokují a můžou sudího dohnat až na hranu, kdy jim to chce oplatit. To ale nikdy nesmíte. A určitě ne násilím,“ prohlásil.

Hatzidakis však našel i zastánce. „Robertsona sleduji už dlouho a je to pěkný uplakánek. Navíc na rozhodčího sáhnul jako první,“ uvedl. „Myslím, že by se měl víc starat o to, jak brání,“ přidal Roy Keane, bývalý dlouholetý kapitán Manchesteru United.

Autoři: ,