Premier League: Liverpool s Tottenhamem ve šlágru remizoval. Dúbravka zatím na lavičce

19:46
LIVERPOOL - Šlágr 26. kola anglické fotbalové ligy mezi Liverpoolem a Tottenhamem skončil 2:2. Za hosty vyrovnal v páté minutě nastavení z penalty Harry Kane a oslavil jubilejní 100. gól v Premier League. Brankář Martin Dúbravka si na debut za Newcastle bude muset počkat. Při remíze 1:1 na hřišti Crystalu Palace byl slovenský reprezentant, který v kádru „Strak“ hostuje z pražské Sparty, na lavičce. Přednost dostal Karl Darlow.

Manažeři Liverpoolu a Tottenhamu po šlágru 26. kola Premier League, který skončil 2:2. Vlevo domácí Jürgen Klopp, vpravo Mauricio Pochettino. foto: Reuters

Liverpool vedl od třetí minuty. Po zaváhání hráčů Tottenhamu, kteří si na vlastní polovině neporadili s kombinací, se dostal k míči Salah a tváří v tvář Llorisovi nezaváhal. Egyptský reprezentant dal 20. gól v 25. utkání v Premier League, čímž stanovil rekord Liverpoolu. Dosud jej drželi Fernando Torres a Daniel Sturridge, jimž k dosažení dvou desítek zásahů stačilo 27 zápasů.

V prvním dějství byli nadále aktivnější domácí, zatímco po změně stran se více do hry dostali fotbalisté Tottenhamu. Blízko vyrovnání byl Son Hung-min, proti jeho střele ale zasáhl gólman Karius. Do zakončení se dostával také útočník Kane, jeho šancím ale předcházel ofsajd.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo

Crystal Palace - Newcastle 1:1 (55. Milivojevič z pen. - 22. Diamé), Liverpool - Tottenham 2:2 (3. a 90.+1 Salah - 80. Wanyama, 90.+5 Kane z pen.).

Deset minut před koncem už se ale domácím pasivita nevyplatila a povedenou střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal střídající Wanyama, který byl na hřišti teprve minutu.

O chvíli později mohli hosté dokonat obrat z penalty, kterou rozhodčí Moss nařídil po zákroku Kariuse na Kanea. Kanonýr „Kohoutů“ ale německého gólmana nepřekonal.

V první minutě nastavení vrátil domácím vedení parádním sólem Salah, ani to ale „Reds“ ke třem bodům nestačilo. V páté nastavené minutě kopal druhou penaltu Kane poté, co ji Moss nařídil na radu asistenta. Tentokrát se útočník Tottenhamu nemýlil a vstřelil 100. gól v nejvyšší soutěži.

Liverpool doma bodoval v 15. utkání po sobě a v tabulce je na třetím místě o bod před Chelsea, jež má k dobru pondělní dohrávku na hřišti Watfordu. Tottenham bodoval poosmé v řadě a je pátý.

Ve 22. minutě zápasu Crystal Palace - Newcastle poslal hosty do vedení Diamé, k němuž propadl míč po rohovém kopu. V dresu „Strak“ nastřílel třicetiletý francouzský záložník od minulé sezony pět gólů a všechny ve venkovních zápasech.

Po sérii šancí na obou stranách se domácím podařilo vyrovnat deset minut po přestávce. Clark fauloval ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Milivojevič, ačkoli si Darlow na míč sáhl.

V závěru měli domácí obrovskou šanci na dokonání obratu, obránci Newcastlu ale obětavě zasáhli. Nerozhodným výsledkem si týmy v boji o záchranu příliš nepomohly. Crystal Palace čeká na výhru tři utkání, Newcastle ještě o zápas déle.