Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Proč Kozel odmítl Plzeň? Vůči Dukle by to teď nebylo fér, vysvětluje

Sport

  18:00
LIBEREC - Luboš Kozel se novým trenérem fotbalistů Plzně po končícím Pavlu Vrbovi nestane. Kouč Dukly Praha zvažoval nabídku od úřadujícího mistra několik dnů, ale nakonec se rozhodl, že bude pokračovat na Julisce, kde v létě prodloužil smlouvu o další tři roky.

Trenér fotbalistů Dukly Praha Luboš Kozel foto: Mafra - Ota Bartovský

"Dostal jsem nabídku od Plzně. Je to taková nabídka, kterou nemůžete za minutu odmítnout a shodit ze stolu. Pro každého trenéra je to vyznamenání, když o něj má zájem takový klub. Vzal jsem si čas na rozmyšlenou, a jakmile jsem se vnitřně rozhodl, oznámil jsem Plzni, že za nabídku děkuji a zůstávám v Dukle," řekl dnes novinářům Kozel po ligovém duelu v Liberci. Zvažoval všechny okolnosti i pro a proti; velkou roli hrálo to, že v Dukle v létě po příchodu nového majitele Petra Pauknera prodloužil kontrakt.

"Bral jsem v potaz stanovisko mého klubu, kde mám platnou smlouvu. Takže nezáleželo jen na mně. Možná kdyby to přišlo v jinou dobu, třeba před čtyřmi měsíci v létě, kdy do klubu teprve vstupoval nový majitel, bylo by to třeba jiné," přemítal Kozel. "Ale v létě jsem podepsal novou smlouvu a dohodli jsme se na nějaké spolupráci na tři roky. Myslím, že by to bylo i nekorektní a nekolegiální ode mě," podotkl Kozel. Svým způsobem byl i rád, jak zareagovalo vedení Dukly, které v týdnu opakovaně avizovalo, že o něj nechce přijít.

Kozel připustil, že nabídka trénovat Plzeň je lákává

"Když to ta druhá stranu vnímá tak, že jste pro ni důležitý člověk v klubu, tak to respektuji. Zůstávám v Dukle a rád tu budu pracovat dál," poznamenal dvaačtyřicetiletý Kozel. "Oznámil jsem to i v kabině, aby byl klid," dodal. S Plzní se sešel v tomto týdnu poté, co v pondělí současný trenér Viktorie Vrba oznámil, že využil výstupní klauzuli a v prosinci na západě Čech skončí. Kozel, který s Duklou obsadil v uplynulých dvou sezonách šesté místo v ligové tabulce a zaujal atraktivním herním pojetím podobným Plzni, byl pro západočeské vedení jedním z hlavních adeptů na uvolněný trenérský post. Nyní ale Viktoria bude muset hledat Vrbova nástupce jinde.

Zklamaný Kozel v utkání se Spartou, které Jablonec prohrál 0:2.

Kozel připustil, že nabídka trénovat Plzeň je lákává. "Je to výborná nabídka od klubu, který je mistr a který hraje Ligu mistrů. To jsou určitě mety, kterých by každý hráč i trenér rád dosáhl," podotkl. Věří, že s Duklou se ale může stále zlepšovat. "Kdybych cítil, že Dukla je na vrcholu a že dál už dosáhnout nelze, těžce se pracuje. Ale díky novému majiteli cítím, že jsou tu ty možnosti, aby Dukla byla ještě kvalitnější, aby se zapracovalo třeba na tréninkových podmínkách. To jsou věci, které nás mohou vynést ještě výš, a jednou může být metou, že bychom do té Evropy taky chtěli," dodal Kozel, který se s týmem po výhře v Liberci posunul na páté místo.

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...