Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Prostitutky a vydírání kvůli plastice prsou. Fotbalový ‚Lord‘ Bendtner vydal třaskavou autobiografii

Jenže ani v městě slavné automobilky Volkswagen neuspěl, stejně jako následně v druholigovém anglickém Nottinghamu Forrest. Bylo mu devětadvacet let a zamířil zpátky na sever. Ve Skandinávii si ho vybral norský Rosenborg Trondheim. Když to vypadalo, že se vrátil zpátky ve velké formě, protože nastřílel v první sezoně 23 branek, přišla další blamáž. Přestup do Kodaně vůbec nevyšel a Lord pověsil kopačky na hřebík. Místo věhlasné Premier League teď pobíhá po trávnících v Dánsku, kde kope tamní přebor a místo užívání si luxusu prodává svou rezidenci. foto: AS English.

Profesionální fotbal už se jej netýká, hraje čtvrtou nejvyšší soutěž v Dánsku. Nicklas Bendtner ale i tak stále přitahuje pozornost, nálepky rebela a notorického průšviháře se nezbaví už nikdy. Bývalý útočník Arsenalu nově nechává fanoušky nahlédnout do svého soukromí prostřednictvím své autobiografie.
  7:10

Úryvky z knihy Both Sides, která vypráví Bendtnerův příběh, citoval na svých webových stránkách britský deník The Sun. Dvaatřicetiletý Dán se zaměřuje na své působení v Premier League, kde kromě Gunners oblékal také dres Birminghamu a Sunderlandu.

Kromě sportovních záležitostí se známý bouřlivák zmiňuje také o řadě pikantních životních událostí a vlastních poklesků. Rozepsal se třeba o tom, že užívání si s prostitutkami je u fotbalistů, kteří působí v Anglii, zcela běžnou záležitostí.

Bývalý hráč Arsenalu a známý rebel Nicklas Bendtner byl odsouzen na 50 dní ve...
Dlouhodobě nejpopulárnější fotbalista v Premier League Sir Nicklas Bendtner,...

„Jedná se o hodně rozšířený fenomén. Každý v téhle branži minimálně zná někoho, kdo tohle dělá. Tradice sdílení podobných historek před spoluhráči existuje především v Anglii,“ uvedl Bendtner.

A proč se dle jeho názoru fotbalisté k tomuto „druhu zábavy“ uchylují? „Není to tak riskantní jako balení holek na tahu po městě. Myslím tím zlatokopky, které si s vámi chtějí užít noc. Ráno vás pak vyfotí, jak spíte obnažený, a tyhle fotky se stanou jejich trumfem. Mohou po vás chtít cokoliv, aby je nezveřejnily,“ odůvodnil svůj názor rodák z Kodaně.

12. srpna 2020 v 0:06, příspěvek archivován: 17. října 2020 v 9:17

Asi není žádným překvapením, že dánský potížista, pro kterého se ve fotbalovém prostředí uchytila ironická přezdívka „Lord“, si podobnými zkušenostmi prošel. V roce 2009 se údajně stal terčem vydírání.

„Jedna holka, s kterou jsem byl, přišla s tím, že se mnou otěhotněla. Že se to nikdo nedozví, ale jen za určitou cenu. Doslova mi pověděla, že chce nová prsa. Takže jsem jí je musel zaplatit,“ zavzpomínal Bendtner.

Bývalý dánský reprezentant se v knize přiznal k tomu, že s ženami celkově neuměl moc zacházet: „Jedna z nich se mi zřejmě podívala do telefonu a zjistila, že jsou nějaké další. Ráno byla fuč, stejně jako moje oblečení. Vyházela ho z okna. Jiná mi zase prohodila dlažební kostku zadním oknem Porsche. Byla naštvaná, protože jsem se s ní už nechtěl stýkat.“

Bendtner, který v současné době žije s modelkou Philine Roepstorffovou, tak opět ukázal, že je svůj. V minulosti zaujal třeba vlastní falešnou fotkou se Zlatým míčem, kterou umístil na sociální sítě, nebo kandidaturou na pozici dánského premiéra v roce 2015.

„Lord“ zkrátka nikdy nezklame.