15. června 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

První mečbol. Čechy čeká bitva o semifinále

Česko U21. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko U21. | foto: Reuters

VIBORG/PRAHA Do zápasu půjdou s jasnou motivací. Výhra znamená postup do semifinále mistrovství Evropy, jakýkoliv jiný výsledek hodně stresu do závěrečného souboje s Anglií. Druhý soupeř české jedenadvacítky na kontinentálním šampionátu v Dánsku ale rozhodně nedaruje body lacino.

Španělé jsou králové kombinační hry i individuálních dovedností. Žádný jiný tým nemá v soupisce hráče, kteří už pozvedli trofej pro vítěze mistrovství světa (Javi Martinéz a Juan Mata) nebo Ligy mistrů (Bojan Krkic).

"Je to pro nás obrovská výzva. Protože pro mě je to pořád největší favorit celého turnaje. Čeká nás strašně těžký zápas," řekl pro ČTK brankař Tomáš Vaclík, který patřil mezi hlavní české hvězdy úvodního duelu s Ukrajinou.

Jeho neohrožený skok pod nohy Zozulji krátce před závěrečným hvizdem podtrhl tři body i lepší výchozí pozici před duelem se Španěly. Soupeř s Pyrenejského poloostrova totiž v premiéře "pouze" remizoval s Anglií.

"První zápas byl důležitý a remíza nám to zkomplikovala. Teď potřebujeme vyhrát," burcuje své spoluhráče Thiago.

Dobře ví, že i přes výborné individuální výkony to především v obranné řadě často skřípe.

"Mají fantastické individuality, ale v náš prospěch by mělo hovořit, že působíme jako kompaktnější tým," doufá i střelec dvou branek z duelu s Ukrajinou Bořek Dočkal.

Ve prospěch Čechů mluví i vzájemný zápas, který tyto výběry sehráli před pěti lety na mistrovství světa sedmnáctek. Výběr trenéra Dovalila tehdy postoupil po výhře 2:0 do finále.

Z týmu soupeře si ale tuto potupu pamatuje jen barcelonský útočník Bojan Krkic. Ten má ale o motivaci postaráno i z jiných důvodů. Média stále častěji spekulují o tom, že by měl po této sezoně opustit kádr vítězů letošního ročníků Ligy mistrů, minimálně odejít někam na rok na hostování.

"Udělám všechno pro to, abych v Barceloně zůstal. Vím, že musím předvádět lepší výkony a chci k tomu využít každou příležitost," postrašil Čechy malý útočník, který už za Barcelonu stihl nastřílet 41 branek. Zatímco v úvodním utkání s Anglií hrál pouze deset minut, tentokrát by měl naskočit od začátku.

Snad i proto mají sázkové kanceláře v Česku i zahraničí o soupeři jasno. Španělé by podle nich měli vyhrát dnešní zápas i celý turnaj.

Advantage Consulting, s.r.o.
STAŇ SE TÍM NEJLEPŠÍM IT RECRUITEREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč