Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pudil definitivně míří do Genku

Sport

  12:27
LIBEREC - Český fotbalový reprezentant Daniel Pudil bude od nové sezony působit v belgickém Genku, kam míří ze Slovanu Liberec. Vedení severočeského klubu to dnes potvrdilo na svých oficiálních internetových stránkách s tím, že se oba kluby dohodly a zbývá doladit jen detaily transferu.

Daniel Pudil na reprezentačním srazu foto: Lidové noviny

 Podle Pudilova manažera Ondřeje Chovance sice zatím dohoda mezi Genkem a hráčem neexistuje, nicméně sám fotbalista dnes do Belgie odlétá.

"Kluby se možná dohodly, ale slovo by v tom měl mít také hráč a ten se ještě na ničem nedohodl," uvedl Chovanec v telefonickém rozhovoru s. "Dan je stále v Čechách a Liberec má na stole tři nabídky. To je vše, co k tomu zatím mohu říct. Nevylučuji však, že se to během několika hodin změní," dodal. Sám Pudil řekl, že ještě dnes odlétá do Belgie. "Věřím, že podepíši smlouvu. Na jak dlouho to ale ještě nevím, to se teprve bude řešit," uvedl český reprezentant.


O služby levého záložníka či obránce se kromě desátého celku belgické ligy zajímaly také italské týmy Reggina a Lecce. Podle ředitele libereckého klubu Libora Kleibla je však již uzavřená dohoda s Genkem, jenž projevil konkrétní zájem jako první. "Italská liga je určitě výše než belgická, ale rozhodlo to, že v Genku mě chtějí na přestup, byl za mnou i prezident klubu a cítím veliký zájem," uvedl Pudil, který přiznal, že svou roli hrálo i to, že do Genku přestoupil
slovenský fotbalista Adam Nemec. "Je to kamarád, jsme v kontaktu a slyšel jsem od něj jen slova chvály," řekl Pudil.


"Moc se těším, je to pro mně nová výzva a další postupný krok. Genku se minulá sezona moc nepovedla, ale již přede mnou kopil tři hráče a mají ty nejvyšší ambice. A to mě láká," dodal Pudil. Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Sparty do první ligy nakoukl v Blšanech, odkud se pak v roce 2004 stěhoval do Liberce. Po problémech s disciplínou strávil jaro na hostování ve Slavii Praha, s níž získal mistrovský titul. Během oslav triumfu si však zranil ruku a nemohl tak odcestovat na mistrovství Evropy. V průběhu šampionátu mu navíc Slavia oznámila, že opci na jeho přestup neuplatní, a poslala ho zpět pod Ještěd. Na svém kontě má tři reprezentační starty.

Autor: