Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rád bych zkusil zahraničí, říká Darida. Plzeň ho ale zatím nepustí

Sport

  22:00
PRAHA - Kdyby si mohl sám vybrat, tak by největší mladá hvězda fotbalistů Plzně Vladimír Darida volil přestup do zahraničí. "Šel bych hned," řekl na webu svého agenta Ondreje Chovance. "Ale Liga mistrů je zase tou největší motivací," dodává reprezentační záložník.

Fotbalista Plzně Vladimír Darida foto: ČTK

Liga mistrů je největší motivací i pro Plzeň. "Nikdo nám víc peněz za hráče, než můžeme vydělat v Lize mistrů, nedá," zní logický argument plzeňského kouče Pavla Vrby. Proto přestup dvaadvacetiletého reprezentačního záložníka není na pořadu dne. "Plzeň se jasně vyjádřila, že Vláďu nepustí, takže se vlastně není o čem bavit. Nechci rozvíjet žádné spekulace," poznamenává hráčův agent Ondrej Chovanec. Plzeň v Lize mistrů startovala v ročníku 2011/2012, v nejprestižnější klubové soutěži světa si vydělala odhadem 300 milionů korun.

Vladimír Darida v dresu národního týmu

V přepočtu je to přibližně 12 milionů eur, což za hráče z české ligy žádný klub nedá. Za mimořádné talenty jako jsou Darida či sparťan Václav Kadlec jsou zahraniční týmy ochotny dát tak dva až tři miliony eur, což je zase pro Plzeň málo. Tak kvalitního hráče se jí prostě pustit nevyplatí, zvlášť když je finančně stabilizovaná. "Beru to tak, že můj osud má v rukou Plzeň. Bavil jsem se s vedením, řekli jsme si nějaké vzájemné představy. Viktoria za mě samozřejmě chce nějaké peníze a taky slušnou náhradu. Konečné rozhodnutí musí udělat ona," říká Darida, který má v mistrovském klubu smlouvu do léta 2016.

"Nikdy jsem se netajil tím, že bych rád zkusil zahraniční angažmá. Myslím si, že nazrál správný čas, že jsem v ideálním věku. Chtěl bych se fotbalově posunout dál. Uvidím, co se bude dít," poznamenává Darida pro web Chovanec sport agency. Případný postup do hlavní fáze Ligy mistrů mu může zahraničí částečně vynahradit. "Liga mistrů je krásný cíl pro nás všechny, většina to zažila před dvěma lety. Je to něco nádherného, úplně jiná soutěž, než všechny ostatní. Plné stadióny, lepší soupeři. Lize mistrů se nic nevyrovná," zdůrazňuje Darida.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat