Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada: Chceme hru posunout

Sport

  12:36
KUNICE - Během posledního srazu stačil trenér fotbalové reprezentace Petr Rada hráče sotva přivítat, ale tentokrát bude mít času dostatek. Národní tým vstoupí do kvalifikace až za týden, přesto přípravu na utkání v Severním Irsku zahájil už včera. "Využijeme každou minutu, abychom posunuli naši hru dopředu," plánoval Rada.

Trénink na Štiříně foto: ČTK

Důležitá mise, která má příští rok na podzim vyvrcholit postupem na mistrovství světa, právě začala. "Máme dost času, abychom všechno vyladili, což je výhoda. Na druhou stranu by každý z nás chtěl, aby kvalifikace už vypukla," přiznal kouč stoupající nervozitu.
Radův tým má jako jediný z kvalifikační skupiny v prvním zápasovém termínu volno a poprvé se představí až ve středu v Belfastu.

"Trenéři nechtěli nechat nic náhodě a zvolili tuto variantu. Může to být výhoda, tolik času už v kvalifikaci mít nebudeme. Můžeme udělat hodně práce i vzhledem k dalším zápasům," pochvaloval si brankář Petr Čech.

Rada chystá další pohovory
Hráči se sice jako obvykle sešli v Praze, ale hned po obědě vyrazili zhruba čtyřicet kilometrů za hlavní město. Přechodný domov našli na zámku Štiřín a odpoledne už poprvé trénovali na hřišti v nedalekých Kunicích. Rada chtěl netradiční volbou lokality pro soustředění narušit stereotyp a zajistit si dokonalý klid pro přípravu. "Budeme nacvičovat herní situace a zaměříme se i na standardky, které nás v posledním utkání v Anglii trápily,“ připomněl Rada slabinu, která tým před dvěma týdny připravila o vítězství ve Wembley.

S výjimkou soustředění před červnovým mistrovstvím Evropy byl národní tým tak dlouho pohromadě naposledy loni v říjnu před utkáním v Německu. Rada bude mít navíc po svém zvolení do funkce vůbec poprvé hráče k dispozici déle než tři dny.

Pohovor proto chystá zejména s Feninem, Sionkem a nováčky Drobným a Slepičkou, kteří na utkání v Anglii nebyli nominovaní. "Je to spíš o tom, aby všichni hráči měli stejné informace," vysvětlil Rada, který zatím neuvažuje o rozšíření dvacetičlenného kádru. "Pokud se nikdo nezraní, nebude to potřeba," potvrdil.

S týmem zůstane ve Štiříně až do soboty, pak se reprezentace znovu přesune do Prahy, kde sehraje přípravné utkání s Českými Budějovicemi. "Chci, aby si hráči osvěžili herní praxi," řekl kouč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!