Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Radek Šírl: Bohemce bych se nebránil

Sport

  16:38
PRAHA - Server Sportreport.cz dnes od 14.00 hodin se stal prostředníkem v on-line rozhovoru mezi vámi čtenáři a jedním z nejlépe hodnocených zahraničních fotbalistů ruské ligy - Radkem Šírlem. A vaše dotazy na něj byly skutečně pestré. Co vše na sebe levonohý fotbalista prozradil?

Radek Šírl v dresu českého národního týmu. foto: Sport Invest

Otázky a odpovědi si přečtěte ZDE.

Co v nadcházejících týdne čeká na Radka Šírla? "V sobotu odlétám do Petrohradu, tam se dozvíme harmonogram a poté odlétáme na první soustřední do Dubaje, které je pro nás první přípravou na osmifinále Poháru UEFA v únoru proti Stuttgartu," odpověděl sedmadvacetiletý mladý muž, který také prozradil, že je momentálně svobodný.

Po doplnění otázky přidal také informaci, že pokud tomu tak bude také po skončení smlouvy v Petrohradu v roce 2011, nejspíše zakotví v české lize. "Sám bych již do zahraničí moc jít nechtěl." A kde by v Česku zakotvil, v Bohemce? "Nebránil bych se tomu, ale přál bych jí, aby zároveň hrála první ligu. Patří do ní. A kdo ví, třeba se tam potkám ještě s Honzou Kollerem," dodal.

Během téměř hodinového odpovídání působil velmi uvolněně a některé otázky mu vyloudily na rtech úsměv. Jaké například? Na dotaz, jaká byla jeho nejlepší nabídka na přestup, vystřelil: "Přece ta od Zenitu Petrohrad."

Podle něj se také reprezentace letos kvalifikuje na MS, i když je možné, že se bude muset se spoluhráči obejít bez parťáka a vůdce Tomáše Rosickému. Zároveň ale věří, že se "Malý Mozart" dá brzo do kupy.

Po necelé hodině se Radek Šírl rozloučil s přáním všeho nejlepšího do nového roku 2009. Jeho další kroky směřovaly na masérský stůl. "Už se moc těším," dodal s úsměvem. A poté již tradiční procedura - letadlo, Petrohrad, tréninkový dril a zápasové vytižení.

Autoři: