Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Razie v sídle německého fotbalu. Z velkých daňových úniků jsou v podezření i bývalí funkcionáři

Sport

  10:14aktualizováno  10:57
Berlín - Kvůli podezření ze závažných daňových úniků prohledali vyšetřovatelé sídlo Německého fotbalového svazu ve Frankfurtu nad Mohanem a domy jeho současných i bývalých představitelů. Šestici funkcionářů úřady podezřívají z toho, že záměrně zfalšovali údaje o příjmech z reklam na stadionech při zápasech národního týmu v letech 2014 a 2015. Podle státního zastupitelství tím způsobili daňové úniky ve výši 4,7 milionu eur (přes 126 milionů korun).

Česká republika vs. Německo, kvalifikace o MS 2018: Němci slaví první gól v české síti. foto: MAFRA

Na dnešní razii v pěti spolkových zemích se podílelo zhruba 200 lidí. Státní zastupitelství ve své prohlášení nikoho z podezřelých funkcionářů nejmenovalo. V inkriminované době byl v čele svazu Wolfgang Niersbach, který agentuře SID řekl, že u něj prohlídka nebyla.

Podle SID měla do roku 2018 reklamní panely na stadionech při zápasech německé reprezentace na starost švýcarská marketingová firma Infront, s kterou svaz v létě spolupráci ukončil kvůli podezření z nesrovnalostí.

Podezření z daňových úniků je další nepříjemností pro německý svaz. Jeho bývalí předsedové Niersbach a Theo Zwanziger stále čekají na soud kvůli možnému uplácení za přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006 Německu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!