Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rázný anglický sudí Webb zabránil potyčce na fotbalovém trávníku

Sport

  10:12
PRAHA - VIDEO Horkokrevný Kolumbijec Hugo Rodallega a srbský tvrďák Nemanja Vidič rozhodně spolu rozhodně po nedělním utkání Wiganu s Manchesterem United na kafe nezajdou. Naopak, nebýt rázného sudího Howarda Webba mohlo mezi oběma hráči dojít k pořádně divoké roztržce. Důvod? Stoper United udeřil do obličeje mimo pozornost rozhodčího právě útočníka Wiganu. A ten si to s ním chtěl ručně vyřídit.

Rodallega (vlevo) a Vidič. Mezi nimi sudí Webb. foto: Lidovky.cz

Celý incident měl mít dohru na disciplinárce anglické fotbalové asociace (FA), ta ovšem nakonec ani jednoho z hříšníku nepotrestá. K čemu vlastně v jinak jednoznačném utkání (United vyhráli ve Wiganu 5:0) došlo?

Patnáct minut před koncem nejprve zbytečně fauloval Rodallega jednoho z obránců United, verdikt? Žlutá karta. To se ovšem zdálo málo obránci "rudých ďáblů" Nemanjovi Vidičovi. A tak o pár desítek vteřin později mimo dohled hlavního rozhodčího udeřil Rodallegu do obličeje.

UTKÁNÍ WIGAN - MANCHESTER UNITED (inkriminovaný moment od 6. minuty videa):

Ten se zkácel na zem a chvíli se na něm svíjel. Když zjistil, že k žádnému trestu pro srbského stopera hlavní rozhodčí nesáhl, rozhodl si to s Vidičem vyřídit sám a vystartoval po něm. Po cestě ještě odstrčil i Webba a koledoval si tak velmi rázně o druhou žlutou a tím i červenou kartu.

Duchapřítomný sudí jej ovšem dohonil a vlastním tělem jej odtlačil od Vidiče a důrazně rozdrážděnému Rodallegovi domluvil (jak by asi dopadl sudí v české lize, kdyby se takto postavil například před sparťana Řepku?). Zabralo to, ke konfliktu nedošlo a oba kohouti již zbývající minuty zápasu dohráli v klidu.

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...