20. prosince 2015 17:52, aktualizováno  22:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Prohrával, pak mu pomohly dvě červené a penalta. Real dal nakonec deset gólů

Gareth Bale (vlevo) přijímá gratulaci od Cristiana Ronalda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gareth Bale (vlevo) přijímá gratulaci od Cristiana Ronalda. | foto: Reuters

MADRID Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli ve španělské lize Rayo Vallecano 10:2. V úvodu zápasu přitom prohrávali 1:2. Soupeř pak však přišel o dva vyloučené hráče, kopala se proti němu penalta a úplně se sesypal. Čtyřmi góly se pod výhru favorita podepsal Gareth Bale.

Outsider z Vallecana začal utkání výborně. Od třetí minuty sice prohrával, pak dal však krátce za sebou dva góly a senzačně vedl.

Karim Benzema z Realu Madrid.
Gareth Bale (vlevo) přijímá gratulaci od Cristiana Ronalda.

Radovat se však mohl jen chvíli. Za podražení soupeře byl totiž ve 14. minutě vyloučen Tito. Přesilovku Real brzy využil a zásluhou Balea vyrovnal. Domácím pak pomohlo další vyloučení soupeře. Do devíti poslal svůj tým po dvou žlutých kartách Baena.

Trenér Vallecana: Všichni jsme prohráli

"Cítíme se ponížení. Z takového výsledku nemá prospěch Real, my ani španělský fotbal. Dnes nikdo nevyhrál, všichni jsme prohráli. Jak se něco takového může stát v nejlepší lize na světě? Doufám, že už nic takového nikdy neuvidím. Je to ostuda," reagoval na vysokou porážku svého týmu trenér Vallecana Paco Jémez.

Pro hosty byla situace o to horší, že Real dostal příležitost kopat pokutový kop. Ronaldo jej proměnil a od té doby bylo na hřišti už jen jedno mužstvo.

Ještě do poločasu přidal další gól Bale, který se nakonec trefil čtyřikrát. Po změně stran nastřílel Benzema hattrick a právě on dostal v nastavení skóre na fanoušky vytouženou desítku.

Real se vítězstvím přiblížil vedoucí Barceloně, na kterou ztrácí dva body. Katalánský lídr tabulky má však utkání k dobru.

Vallecano zůstává třetí od konce, tedy na sestupové pozici. V patnácti předchozích zápasech inkasovalo sedmadvacet branek, teď během jednoho zápasu hned deset...

Těsný kontakt s Realem udržela Celta Vigo, která dokázala vyhrát v Granadě 2:0 a za madridským týmem zaostává o dva body.

Možnost alespoň dočasně se dostat na první místo nevyužilo Atlético Madrid, které prohrálo v Málaze 0:1. Od 56. minutě hrálo po vyloučení Gabiho v deseti a domácí přesilovku využili čtyři minuty před koncem zásluhou Charlese.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo

Real Madrid - Vallecano 10:2

Branky: 25., 41., 61. a 70. Bale, 48., 80. a 90. Benzema, 30. z pen. a 53. Ronaldo, 3. Danilo - 10. Amaya, 12. Jozabed

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…