Pátek 16. dubna 2021svátek má Irena 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Řepkova rvačka? Bez trestu

Tomáš Řepka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA V minulosti už mnohokrát neudržel na hřišti nervy na uzdě a ­také za to zaplatil. Poslední incident ale nebude mít pro Tomáše Řepku s velkou pravděpodobností žádné následky. Obránce fotbalové Sparty se minulý týden v pátek pustil do rvačky při turnaji přípravek v­areálu pražské Admiry, kde nastoupil jeho syn.

Na Letné včera mělo zasedat představenstvo klubu, které mohlo chování proslulého bouřliváka projednat, i když v­ programu tento bod nefiguroval.

„Představenstvo se ale nesešlo. I ­tak to vypadá, že událost vůbec řešit nebude,“ informoval mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Stále tak platí předchozí stanovisko, že klub považuje incident za Řepkovu soukromou záležitost. Pořadatelům turnaje se Sparta ani oficiálně neomluvila. „Omluvil se pouze jeden z ­našich trenérů přímo na místě,“ vysvětlil Kasík.

Konflikt spustil faul jednoho z ­jabloneckých chlapců na Řepkova syna Tomassa. Po utkání se na faulujícího žáčka tmavé pleti měla obořit manželka řízného stopera Renáta. „Ty černej smradlavej spratku,“ zazněla z jejích úst údajně i rasistická urážka. Po překřikování došlo i na rvačku, v níž hrál ústřední roli Řepka.

Syn má zraněné koleno
Pohledy na okolnosti konfliktu se v­mnohém liší. Záleží na tom, čí verzi si vyslechnete. Sám Řepka se ke konfliktu vracet nehodlal. „Komu mám co vysvětlovat, všem lidem? Proč bych to měl dělat? Já se nemám komu zodpovídat a tomuto národu už vůbec ne,“ vyjádřil se kapitán Sparty pro server tn.cz.

Matce jabloneckého žáčka, který Řepkova syna fauloval, nejvíc vadila rasistická reakce obráncovy manželky. „Proti panu Řepkovi nic nemám,“ řekla Michaela Kurfiřtová pro deník Aha.

A pak je tu pohled třetí strany. Manažer Admiry Praha Richard Lapka, v jejímž areálu se turnaj konal, se postavil na Řepkovu stranu. „Nikdo neinformoval o tom, že Tomáš Řepka odnášel syna v náruči do nemocnice po hrubém a nevybíravém zákroku,“ napsal Lapko na diskusním fóru stránek Admiry. To potvrdil i sparťanský mluvčí Kasík. „Tomášův syn má velmi nepříjemně zraněné koleno.“

Také Renáta Řepková si měla údajně vyslechnout hrubé urážky. „Byla častována výrazy ty ku..., ty pí.. a bylo do ní prudce vraženo. Sám jsem jí musel otřesenou uklidňovat a posadit stranou. Každý normální táta a manžel by asi na tyto věci reagoval,“ popsal Lapka.

Jak se událost odehrála doopravdy? Pokud matka jabloneckého žáčka naplní svoje předsevzetí, bude se konfliktem zabývat soud. Po Renátě Řepkové bude požadovat veřejnou omluvu.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Tomáš Řepka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Tomáš Řepka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Tomáš Řepka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...