9. listopadu 2015 20:01, aktualizováno  20:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zopakují fotbalisté dějiny? Nové dresy připomínají triumf na EURU 1976

Zleva Vladimír Darida, Michal Kadlec, Bořek Dočkal a Pavel Kadeřábek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Vladimír Darida, Michal Kadlec, Bořek Dočkal a Pavel Kadeřábek. | foto: ČTK

PRAHA Až v pátek fotbaloví reprezentanti vyběhnou k přátelskému utkání se Srbskem, určitě si té změny všimnete: na sobě budou mít nové celočervené dresy, které si povezou i příští rok na Euro do Francie.

V pondělí je poprvé ukázali na tiskové konferenci v obchodě Puma v pražském obchodním centru Palladium. Fotografům pózovali Pavel Kadeřábek, Bořek Dočkal, Vladimír Darida a Michal Kadlec, nechyběl ani Antonín Panenka, střelec vítězné penalty z mistrovství Evropy 1976 v Bělehradě.

Právě na zlatý šampionát mají nové dresy odkazovat, reprezentanti je představili pod heslem „zopakujme dějiny“. Triumfem na Euru 1976 je inspirovaná domácí varianta, venkovní zase bude připomínat druhé místo na šampionátu v roce 1996 v Anglii.

Čím je nový „úbor“ originální?

Zleva Michal Kadlec, Vladimír Darida, Bořek Dočkal a Pavel Kadeřábek se 9....
Na představení reprezentačních dresů dorazil i mistr Evropy 1976 Antonín...

Třeba dynamickou grafikou na přední straně. Na rukávech jsou umístěny podélné panely, síťovina v podpaží zase umožňuje lepší cirkulaci vzduchu. Lem u krku je uprostřed vykrojený do tvaru malého límce.

A na hrudi, přímo uprostřed, spatříte znak asociace: tak jako v roce 1976. Jeho dolní část je jediným modrým detailem jinak celočerveného dresu. Součástí soupravy jsou také červené šortky a stulpny.

„Dresy vypadají fantasticky. Celý tým už se těší, až v nich bude hrát příští léto ve Francii,“ usmíval se obránce Pavel Kadeřábek. „V kvalifikaci jsme zvítězili ve skupině, a navíc je to už pošesté v řadě, co se náš tým na Euro kvalifikoval. Doufám, že to jsou dobrá znamení a že se v turnaji dostaneme daleko. Chceme, aby na nás byli Češi hrdí.“

Dres zároveň využívá novou technologii, která pomáhá hráčům udržet optimální tělesnou teplotu. Na vnitřní části jsou umístěny pásky ze speciálního materiálu s mikro kapslemi, jež absorbují přebytečné teplo a v případě potřeby jej uvolňují zpátky do pokožky. Díky nim triko přiléhá k tělu a poskytuje pokožce mikroskopické masáže pro rychlejší a efektivnější přísun energie do svalů.

Přinesou nové dresy Česku v roce končícím šestkou další úspěch?

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!