12. dubna 2008 13:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ronaldinho už se dohodl s AC Milán

Ronaldinho se do AC Milán hodí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ronaldinho se do AC Milán hodí. | foto: AFP

BARCELONA Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho už se dohodl na podmínkách svého působení v AC Milán, kam se chystá přestoupit z Barcelony. Potvrdili to jeho bratr a zároveň manažer brazilské hvězdy Roberto Assis a viceprezident italského velkoklubu Adriano Galliani. Vedení úřadujícího vítěze Ligy mistrů se nyní musí domluvit na odstupném se zástupci katalánského celku.

"S hráčem jsme v zásadě dohodnuti, teď nás čekají jednání s Barcelonou. Dejte nám čas," řekl Galliani podle deníku Gazzetta dello Sport. Stejný list napsal, že Ronaldinho má na San Siru připravenou smlouvu do roku 2012, která mu zaručuje roční plat osm milionů eur. V připraveném kontraktu už prý zbývá dojednat jen znění několika klauzulí.

Ronaldinho má v Barceloně smlouvu do roku 2010, podle italských a španělských médií by za něj měl jeho dosavadní zaměstnavatel dostat částku mezi 20 a 30 miliony eur.

Nejlepší fotbalista světa z let 2004 a 2005 se minulý týden zranil a přijde o zbytek sezony, která se mu vůbec nevydařila. Za poslední rok odehrál Ronaldinho vinou zdravotních potíží v základní sestavě 13 ze 30 ligových zápasů a výrazně zaostával za svými výkony z minulých sezon. Často se objevovaly spekulace o jeho potížích s disciplínou, podle některých zpráv si osmadvacetiletý hráč neustálé zdravotní problémy pouze vsugeruje.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz