Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ronaldo: Chci pryč!

Sport

  14:30
MANCHESTER - Fotbalový záložník Cristiano Ronaldo je v Manchesteru United držen proti své vůli. Třiadvacetiletý hráč to prohlásil v portugalské televizi a zároveň potvrdil své dřívější přání odejít do Realu Madrid. Dodal, že souhlasí s výrokem prezidenta mezinárodní federace FIFA Seppa Blattera, který označil postoj Manchesteru United k Ronaldovi za moderní formu otrokářství.

Ronaldo chce pryč. foto: AFP


"Má pravdu, řekl to naprosto správně," odpověděl na dotaz portugalské televize Ronaldo. Deník The Guardian dnes ovšem neopomenul připomenout možnou motivaci Blatterova výroku. Prezident FIFA je totiž čestným členem Realu Madrid a náklonnost ke španělskému celku nepopírá, dosud ale nedobrovolné držení hráčů nikdy takto ostře nenapadl.


Jméno Realu z Ronaldových úst v rozhovoru nepadlo, ale mezi řádky bylo možné jasně vyčíst, co si mladý Portugalec přeje. "V tuhle chvíli se k tomu nesmím vyjadřovat. Ale dobře víte, co jsem už dříve řekl a co chci," prohlásil k možnému přestupu do Španělska.
Zjevně tím odkazoval na svůj výrok z konce června, v němž označil přestup do Realu za "splnění dětského snu" a "věc, kterou by rád udělal". Zároveň dodal, že vůbec neví, kde začne příští sezonu.
Ostatní týmy jsou totiž v červenci v plné přípravě a do začátku anglické ligy zbývá jen měsíc, zato Ronaldo může ještě v klidu odpočívat. Tento týden se totiž podrobil operaci poraněného kotníku a má od klubu svolení zůstat v Portugalsku.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat