16. června 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ronaldo je skvělý, ale já bych ho za své hráče nevyměnil, řekl Hierro

Cristiano Ronaldo svůj tým dovedl k remíze 3:3. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo svůj tým dovedl k remíze 3:3. | foto: ČTK

SOČI Přesně po roce a pěti dnech se postavil na lavičku jako trenér. Fernando Hierro naposledy vedl Oviedo ve druhé španělské lize, nyní byl blízko vítězné premiéry coby kouč reprezentace. Nebýt Ronalda.

„Cristiano je skvělý, výborný, máme spolu nadstandardní vztah,“ začal Fernando Hierro, legenda Realu Madrid. „Ale já bych ho za žádného hráče z mého týmu nevyměnil.“

Ano, vážně to řekl.

„Jsem hrdý na náš tým. Hráči ukázali sílu, odhodlání, charakter, dvakrát jsme prohrávali, přesto jsme se vždy vrátili do zápasu,“ pokračoval po remíze 3:3 s Portugalskem.

Cristiano Ronaldo se rduje ze svého prvního gólu.
Je to tam. Cristiano Ronaldo vyrovnává na 3:3.

Byl to jednoznačně nejlepší zápas dosavadního průběhu šampionátu. Napadalo nejvíc gólů, Portugalec Ronaldo nastřílel hattrick.

První trefa z penalty, pak chyba brankáře, v závěru geniální rána z přímého kopu.

DE GEOVI VĚŘÍME

V závěru prvního poločasu udělal brankář David de Gea minelu. Pustil Ronaldovu střelu, která sice byla prudká, ale mířila přímo na něj. „Vůbec o něm nepochybujeme,“ řekl kouč Fernando Hierro.

„Když hrajete proti němu, musíte s něčím podobným počítat,“ připustil Hierro, zastupující španělský trenér.

Všechno je pro něj nové. Do Ruska cestoval s reprezentací jako sportovní ředitel, ale když svaz ve středu odpoledne odvolal kouče Lopeteguiho, jenž se za zády šéfů dohodl na smlouvě s Realem Madrid, nahradil ho.

Znenadání se stal trenérem jednoho z favoritů turnaje.

„Jsem nesmírně vděčný za to, jak k tomu celý tým přistupuje. Okolnosti posledních dnů nebyly jednoduché, ale každý hráč se chová profesionálně, odevzdává maximum. A já věřím, že v tom budou pokračovat,“ řekl.

Příště hrají Španělé s Íránem, základní skupinu zakončí proti Maroku.

jicJiří Čihák

Najdete na Lidovky.cz