Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rosen: Jarolím převezme národní tým, Slavii ale neopustí

Sport

  13:25
PRAHA - Českou fotbalovou reprezentaci by měl převzít kouč Karel Jarolím, který se ale zároveň nevzdá ani trenérského postu ve Slavii Praha. Novinářům to dnes řekl předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen. Podle něj by se měl reprezentaci věnovat i nový předseda ČMFS Ivan Hašek, přičemž Jarolím může dát v případě potřeby přednost i práci ve Slavii.

Jarolím má v hlavě jen Slavii. foto: ČTK

Avizovaný model spolupráce je přechodný a neměl by prý trvat déle než rok. "Zatím jen deklaruju ochotu to udělat z obou stran. Oba pánové spolu kdysi trénovali ve Francii, mohlo by to fungovat. Konkrétní podobu tohoto modelu je ale potřeba ještě dohodnout," řekl Rosen. Kdyby si prý ale Jarolím musel vybrat mezi národním týmem a klubem, zůstane ve Slavii. "V takovém případě ho neuvolníme," odpověděl Rosen.

Hašek po svém sobotním zvolení označil za jeden z prvních úkolů vyřešení otázky reprezentačního kouče, přičemž jeho favoritem je právě trenér slávistů. Jarolím by podle Rosena měl dovést národní tým do říjnového konce kvalifikace mistrovství světa. "Pro postup je potřeba udělat všechno, co jen půjde. Úspěšná reprezentace je i v zájmu Slavie, za postup na MS jsou velmi zajímavé peníze, které jsou pro chod svazu nezbytné," řekl Rosen.

V případě úspěchu v kvalifikaci by Jarolímovo působení u reprezentace mohlo být ještě delší. "Každopádně by to měl být maximálně rok," dodal Rosen.

Je možné, že by Jarolím u méně důležitých reprezentačních zápasů chyběl. Týká se to prý i srpnového přípravného utkání s Belgií; Slavii totiž jen několik dnů po něm čeká předkolo Ligy mistrů. "Rozhodující období sezony je pro reprezentaci jindy než v případě Slavie, takže by se mělo upřednostnit to důležitější. Kdo by místo Karla reprezentaci vedl, to by se muselo ještě dohodnout," řekl slávistický šéf.

Možné je ale i to, že by méně důležité zápasy Slavie vedl některý z Jarolímových asistentů. "Realizační tým je pohromadě dlouho a je natolik konsolidovaný, že si to dovedu představit," dodal.

Autor:

Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2
Vyhrajte super-prémiové pokračovací mléko BEBA SUPREMEpro 2

Rádi byste vyzkoušeli nejdokonalejší recepturu pokračovacího kojeneckého mléka BEBA? Zapojte se do soutěže a vyhrajte hned 2 balení mléčné výživy...