Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rosický už trénuje s míčem

Sport

  20:46
LONDÝN - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický postupuje zdárně v rekonvalescenci po operaci podkolenní šlachy. Již nějaký čas je v individuálním tréninku a vyhlíží okamžik, kdy se bude moci vrátit na hřiště. Na to si ale počká ještě nejméně měsíc, neboť v minulých dnech teprve začal pracovat s míčem.

Tomáš Rosický trpí na lavičce při sledováni hry českého týmu foto: ČTK

Rosický absolvoval v květnu operaci, s přípravou ale mohl začít až v závěru července. Od té chvíle dostává s trenérem specialistou nohu zpět do původního stavu a těší se na chvíli, kdy se bude moci připojit ke spoluhráčům bez úlev.

"To ale ještě nějaký čas potrvá, i když rekonvalescence je v plném běhu a v minulém týdnu jsem si mohl osahat po čase také míč. Zatím ale hodně zvolna, na velké kopání mám ještě čas," vysvětlil Rosický.

V pondělí se vydá ke svému operatérovi na kontrolu a podle jeho spokojenosti bude trénink pokračovat. Jeho každodenní režim tak bude mít stále stejný program: cesta do tréninkového centra, kde se sice vidí se spoluhráči, ale absolvuje vlastní rozvrh. "S tím se nedá nic dělat. Musím být trpělivý a vyhlížet chvíli, kdy budu zcela zdráv, aby se nic neuspěchalo," řekl fotbalista.

Jeho návrat už vyhlížejí také trenéři Arsenalu a národního týmu. Arséne Wenger se nechal v minulém týdnu slyšet, že podle odhadů lékařů by se Rosický mohl vrátit v polovině září.

Český záložník si na vlastní odhady netroufá. Zatím ale pozorně sleduje přípravu svého klubu a má přehled i o tom, jak si vedou jeho reprezentační spoluhráči. "S trenérem Radou jsem často v telefonickém styku, hodně se zajímá o můj stav," uvedl Rosický.

Naopak na sledování olympiády mu příliš času nezbývá. "Zatím na to nebyl čas a abych se přiznal, ani nevím, kdy se uskuteční která disciplína. Jde to trochu mimo mě," svěřil se.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat