30. června 2011 17:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rosický zahají přípravu s Arsenalu, v Londýně chce zůstat

Tomáš Rosický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický | foto: ČTK

PRAHA Stejně jako v předchozích pěti letech zahájí kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický letní přípravu v londýnském Arsenalu. Na odchod zatím nepomýšlí - s klubem ho pojí smlouva na další rok a trenér Arséne Wenger dal najevo, že o jeho služby má nadále zájem.

Týdny spekulací a nejistoty okolo Rosického působiště zřejmě alespoň na čas končí. Britská média sice po celé jaro spekulovala, že Arsenal nebude mít o českého záložníka už zájem, ale zatím se zdá, že opak je pravdou.

"V pondělí zahajuji přípravu s Arsenalem a předpokládám, že tam strávím i další sezonu. Nikdo sice ve fotbale nemůžeme říct, co bude za měsíc, ale já mám ten klub rád a rád bych s ním konečně něco vyhrál. Zvlášť, když o mě trenér stále stojí," prohlásil třicetiletý fotbalista na dnešním setkání s novináři na závěr letní dovolené.

Stejně jako u dalších reprezentantů mohla být o něco kratší, ale účasti na Kirin Cupu v Japonsku se Rosický vzdal. Hlavním důvodem byla operace, při níž mu lékaři vyjmuli krční mandle, které mohly být podle nich příčinou opakovaných virových onemocnění. "Absolvoval jsem také s přítelkyní Radkou dovolenou na Maledivách a zbytek jsem už trávil doma," uvedl ke svému programu po skončení sezony.

Ta nebyla v případě Arsenalu nijak vydařená, přestože dlouho to vypadalo na nejlepší ročník za poslední léta. Jenže v závěru jara Wengerův tým prohrál, co se dalo. "Ty poslední dva měsíce, to byl opravdu kolaps, to se nám už nemůže stávat," vrátil se Rosický k výsledkovému propadu, po kterém se začala spekulovat o tom, že francouzský manažer kádr výrazně obmění a Rosický měl být jednou z obětí.

Jenže místo toho zahájí mezi "Kanonýry" šestou sezonu a bude věřit, že bude konečně šťastná s pohárem nad hlavou. Chce zůstat nejen proto, že si to přeje Wenger, ale nerad by vzdával boj, který podle něj není zdaleka prohraný.

"Ze všech stran slyším, že bych měl jít třeba do Španělska, říkají to třeba i reprezentační manažer Šmicer a trenér národního týmu Bílek. Asi mají pravdu, že by mně tamní liga svědčila, ale já si myslím, že ještě mohu hodně dokázat tam, kde jsem. Věřím si, nemám ve stylu každé dva tři roky měnit dres," připomněl záložník, že od odchodu ze Sparty před deseti lety rozdělil další část kariéry pouze mezi dva kluby - Dortmund a Arsenal.

Spekuluje se, že při plánovaném odchodu Céska Fabregase by se mohl stát novým lídrem Arsenalu, jenže Rosický by nejraději španělského spoluhráče viděl na trávníku vedle sebe. "Jednak je to pro klub důležitý a skvělý hráč, a také je to dobrý kamarád," tvrdí český záložník, který si během dovolené se spoluhráčem o jeho budoucnosti telefonoval, ale obsah rozhovoru zůstal tajemstvím. I Rosického překvapil odchod Ivana Haška z pozice šéfa fotbalové asociace.

"Pro atmosféru v národním týmu se asi touto změnou mnoho nezmění a do hodnocení, proč to Ivan udělal, se nechci pouštět. Ale na druhou stranu nejsem překvapen tím, že se vrací k trenéřině, což jsem předpokládal už tehdy, kdy se ujal funkce předsedy svazu. Ivan je pro mě především trenér a já tušil, že se mu bude stýskat. Nedivím se mu," uvedl.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!