10. června 2008 17:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rozehnala koupilo Lazio

Český reprezentant David Rozehnal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český reprezentant David Rozehnal | foto: ČTK

ŘÍM 

Obránce Rozehnal už patří Laziu Řím Řím 10. června (ČTK) - Český fotbalový reprezentant David Rozehnal přestoupil z Newcastlu United do Lazia Řím, kde byl od ledna na hostování.
Italský klub na své internetové stránce oznámil, že na  sedmadvacetiletého obránce uplatnil opci.

Zástupci Newcastlu uvedli, že se jim vrátí částka, kterou za Rozehnala loni v létě zaplatili Paris St. Germain. Před rokem olomoucký odchovanec přestoupil do Anglie za zhruba 124 milionů korun. Rozhodnutí Lazia  Rozehnala potěšilo, protože si přál zůstat v Římě. Na mistrovství Evropy však odjížděl v nejistotě, protože vedení klubu se dlouho nevyjádřilo. I

talská liga, v níž římský celek obsadil dvanácté místo, skončila už téměř před měsícem. Rozehnal v ní odehrál deset utkání, z toho šest v základní sestavě. Angažmá v Newcastlu pro něj slibně začalo, ale postupně vypadl ze základní sestavy a jeho situace se nezlepšila ani po změně trenéra, kterým se stal slavný Kevin Keegan.

Anglický klub, s nímž loni podepsal smlouvu na čtyři roky, už neprojevil o Rozehnalovy služby zájem. V poslední době se naopak přihlásily FC Janov a Siena, za kterou hraje záložník Lukáš Jarolím, ale fotbalista s 46 reprezentačními starty nakonec zůstává v Laziu.

ČTK