Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Sport

Rozhodčí Tomáš Grimm byl propuštěn, prý začal vypovídat. Berbr a další stíhaní zůstávají ve vazbě

Policisté přivádějí 18. října 2020 k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 jednoho z obviněných v kauze ovlivňování fotbalových zápasů. Soud tento den rozhodne o tom, zda čtveřici obviněných pošle do vazby. Zbylých 15 zadržených už policisté propustili na svobodu. Mezi obviněnými je údajně i místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr. foto: ČTK

Praha - Státní zástupkyně v pátek propustila z vazby rozhodčího Tomáše Grimma, který je jedním z 20 obviněných z údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy.
  21:01

Informovala o tom Česká televize (ČT). Další tři vazebně stíhaní obvinění, mezi kterými je bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, ve vazbě zůstávají.

Informaci o Grimmově propuštění potvrdil jeho právní zástupce. ČT řekl, že se jeho klient rozhodl vypovídat, a tím důvody vazby pominuly.

Evropská komise ve zhodnocení stavu demokracie kritizuje nedostatky při stíhání korupce v Česku

Kauzu údajného ovlivňování fotbalových zápasů prostřednictvím rozhodčích rozpoutal v polovině října policejní zásah na několika místech v zemi včetně pražského sídla FAČR. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Vyšetřovatelé v kauze obvinili celkem 20 lidí, většinu z nich stíhají na svobodě. Ve vazbě skončil kromě Grimma a Berbra také sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz a bývalý ligový hráč Michal Káník.

Šestašedesátiletý Berbr už rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského fotbalového svazu. Funkce v českém fotbale opustila také Berbrova partnerka Dagmar Damková. Ta podle dřívějších informací serveru Aktuálně.cz skončila na vlastní žádost i v komisi rozhodčích UEFA.

Policie navrhla obžalovat zaměstnance finanční správy z korupce. Požadoval prý úplatek deset milionů

Výkonný výbor FAČR minulý týden v reakci na kauzu oznámil sedm kroků, jimiž chce český fotbal očistit. Jedním z nich bylo odvolání komise rozhodčích včetně jejího předsedy Jozefa Chovance. Zůstal jen Tomáš Bárta, který byl nominován za Ligovou fotbalovou asociaci, jež řídí profesionální soutěže.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!