Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slávisté mají před derby zdravotní trable. Kouč: K ideálu máme daleko

Sport

  17:13
PRAHA - Vzhledem k šestadvacetibodovému rozdílu v tabulce je favorit sobotního fotbalového derby pražských „S“ jasný. Slávistickému trenérovi Miroslavu Beránkovi navíc komplikují situaci absence. „K ideálu máme daleko,“ podotkl před zápasem proti Spartě.

Bývalý trenér Slavie Miroslav Beránek. foto: slavia.cz

„Derby je pořád největší zápas v lize. Když se podíváme na tabulku, tak obrovským favoritem je tentokrát Sparta. Na druhou stranu se jedná o jeden zápas, je to derby a v něm se může stát všechno. To je taková naše naděje,“ pokračoval Beránek.

Jenomže v sobotu může postrádat až pět hráčů základní sestavy (určitě Simon Deli a Vukadin Vukadinovič a možná Martin Latka, Jiří Bílek a Jaromír Zmrhal).

Liga se třese na sobotní derby. Sparta a favorit? To je zavádějící

Můžete prozradit, jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce?
Zdravotní stav našeho týmu není dobrý. Nebudu specifikovat všechny hráče, protože by jich bylo víc.

Už delší dobu je na marodce kapitán Martin Latka. Jak to vypadá s ním?
Martin začal trénovat individuálně.

A záložník Jaromír Zmrhal, který střídal kvůli zranění v posledním zápase proti Bohemians?
Ten zatím netrénuje.

Počítat nemůžete ani se Simonem Delim, který by jinak mohl Latku nahradit.Co říkáte na dohodu se Spartou, odkud Deli vziměpřestoupil, že v derby nesmí nastoupit?
Simona Deliho jsme chtěli a podmínka byla taková, že nebude moci nastoupit v jarním derby. A my jsme tu podmínku akceptovali. To je celé. Každopádně chybět bude hodně.

Věříte, že máte dostatečně kvalitní tým, abyste mohli chybějící hráče nahradit?
Některé posty máme zdvojené. A na některých uvidíme, jakou kvalitu vlastně máme. Sportovní život je někdy takový... Musíme se naučit hrát i v sestavě, která není ideální. Šanci dostanou další hráči, kteří se určitě těší. Na derby budou nažhavení.

Velkým favoritem je Sparta. Co na ni může platit?
Oba týmy se dobře znají. Sparta má svoji hru propracovanou, stabilizovanou, s kvalitním postupným útokem. Budeme se snažit eliminovat její zbraně a sami se prosadit svými přednostmi.

Hlavní trenér fotbalistů Slavie Miroslav Beránek.

Na podzim vám dal dva góly David Lafata. Dá se na něj něco vymyslet?
Všichni víme, že to je rozený kanonýr, který postupem času vyzrává. Ale nemůžeme se spoléhat na to, že uhlídáme Davida Lafatu, protože do velmi dobré formy se dostává Václav Kadlec. A jsou tam i další - Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí, Marek Matějovský... Jejich síla je velká a nemůžeme hlídat jen Lafatu.

Takže ofenzivní síla Sparty se s příchodem Václava Kadlece ještě zvýšila?
Zcela určitě.

Jaký máte vztah se sparťanským trenérem Vítězslavem Lavičkou?
Vztahy máme korektní, přátelské... Vyznáváme podobnou trenérskou filozofii. Ale že bychom se navštěvovali nebo telefonovali, to zase ne.

Autor: