Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Roztržka v Baníku. Jednička Vašek skončila, ostře se prý pohádala s ředitelem

Sport

  10:45
OSTRAVA - Vychytal Baníku Ostrava návrat do první ligy. Oporou mužstva byl i v této sezoně, ale už nebude. Brankář Petr Vašek v ostravském Baníku skončil...

Petr Vašek po roztržce s Dušanem Vrťem musel odejít z Baníku. foto: MAFRA - Jiří Seidl

Důvod?

Potrestaný Šírl: Kdyby do mě někdo z kluků šil, nepadlo by to na úrodnou půdu

Údajně po nedělním prvoligovém utkání se Spartou (2:3) došlo mezi gólmanem a sportovním ředitelem Dušanem Vrtěm k ostrému konfliktu. Tématem hádky měl být mimo jiné špatně poskládaný kádr mužstva. 

Oficiálně to nikdo nepotvrdil. Víc prozradit nechtěl Dušan Vrťo, ani nikdo z klubu, ani samotný brankář. „Prosím, nechejme to na později,“ odpověděl Petr Vašek, když jsme ho žádali o rozhovor.

„Vedení klubu a osmatřicetiletý gólman se dohodli na předčasném rozvázání smlouvy. Důvody jsou interní záležitostí mezi oběma stranami. Vedení Baníku Petru Vaškovi děkuje za odvedené služby a přeje štěstí v další životní kariéře.“ 

Fanoušci Baníku Ostrava vyvěsili transparent Návrat krále. Baník však...
Milan Baroš utíká obránci Baníku Martinu Honišovi

To je stručné prohlášení, které představitelé Baníku vydali.

Vašek, jemuž měla v Ostravě po sezoně vypršet smlouva, předčasný konec v klubu zažil také loni na jaře, kdy odešel ze Slezského FC Opava. Do Baníku si ho poté vytáhl tehdejší trenér Vlastimil Petržela.

Odchod brankářské jedničky Petra Vaška nechtěl komentovat ani trenér Radim Kučera. Podle něj má mužstvo další dva brankáře – Martina Šustra a Františka Chmiela. 

Šustr v této sezoně chytal v poháru a v lize nastoupil jen jednou, když ve čtvrtém kole s Teplicemi (3:3) ve 40. minutě střídal zraněného Petra Vaška.

Autor: