Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Sport

Státní zástupce požaduje pro Rubialese za polibek fotbalistce 2,5 roku vězení

Luis Rubiales během valné hromady španělského fotbalového svazu. foto: Reuters

Státní zástupce požaduje pro bývalého šéfa španělského fotbalu Luise Rubialese dva a půl roku vězení za polibek, který dal útočnici Jeni Hermosové po vítězném finále na loňském mistrovství světa. Vyplývá to ze soudních dokumentů, jejichž kopie získala agentura AFP.
  18:40

Státní žalobci obvinili Rubialese ze sexuálního napadení a z nátlaku na Hermosovou, kterou údajně nutil, aby ho veřejně podpořila, když se proti němu zvedla vlna kritiky. Šestačtyřicetiletý funkcionář zpočátku tvrdil, že se stal obětí kampaně vedené „falešnými feministkami“. Podle něj byl polibek po vítězném srpnovém finále proti Anglii (1:0) v Sydney „spontánní, vzájemný, euforický a konsensuální“. Nakonec ustoupil tlaku a kvůli aféře v září rezignoval.

V říjnu dostal Rubiales od mezinárodní federace FIFA tříletý zákaz působení ve fotbale. U soudu bude prokuratura požadovat, aby políbené fotbalistce zaplatil odškodné minimálně 50.000 eur (asi 1,26 milionu korun).

Rubiales je v jiné kauze vyšetřován kvůli podezření z korupce v době, kdy byl předsedou španělského fotbalového svazu. Aktuálně pobývá převážně v Dominikánské republice, kde pracuje pro jiné sportovní svazy, vzhledem k zákazu aktivit ve fotbale primárně pro ten baseballový.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...