Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

S kolegou se hecujeme, říká průběžný vítěz tipovačky Trenér 1. ligy

Sport

  16:06
PRAHA - Je to pro mě zábava, říká v polovině tipovací soutěže Trenér 1. ligy průběžný vítěz. Čtyřiatřicetiletý Petr z Prahy vsadil především na hráče Plzně a Sparty, což jeho tým FC Homolka vyneslo na první místo.

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy. foto: Lidovky.cz

"Je to pro mě zábava a baví mě sledovat výsledky po odehraných kolech, jinak bych ji nehrál," řekl k soutěži Trenér 1. ligy. "Zatáhl mě do ní kolega z práce a teď se hecujeme, kdo na tom je líp."

Nominoval jste hráče hlavně z Plzně a Sparty. Věříte, že právě tyto dva týmy se porvou o titul a budou hrát na špici ligy?
Je to přesně tak. Sice tím riskuji v případě kol, kdy obě tato mužstva narazí na silné soupeře, případně kdy hrají proti sobě, na druhou stranu však mají v poslední době nejstabilnější výkonnost bez dlouhodobějších výsledkových výkyvů. Je pravda, že jsou nejvíce na očích, takže pro mě nebyl až takový problém odhadnout, kteří hráči budou nastupovat v základní sestavě.

Nikomu z Liberce jste nevěřil? Tým ze severu Čech se často pohybuje na čele tabulky.
Liberec je pro mě obtížněji čitelný nežli Plzeň nebo Sparta. A nepochopil jsem ani, jak se v Liberci postavili k odchodu Štajnera - jestli ho už nechtěli, nebo jestli to byl spíše amatérismus. Liberec mě příjemně překvapil postupem do základních skupin Evropské ligy, ale nevěřím, že si dokáže udržet dobrou formu až do jara, a to i přihlédnutím k tomu, že bude muset bojovat jak v Evropě, tak domácí lize. Navíc nemá silnou lavičku jako Plzeň.

Po loňském boji o záchranu jsou ale jistě překvapením čtvrté Teplice, souhlasíte?
Nečekal jsem, že na tom budou až tak dobře, ale evidentně v létě vhodně posílily a na jejich hru se teď i dobře kouká. O některých hráčích uvažuji i do své sestavy.

Hodně bodů vám získal sparťanský obránce Costa, který na Letnou přišel v létě. Věřil jste, že se hned prosadí?
U tohoto hráče jsem měl od začátku pocit, že si ve Spartě byli jistí jeho kvalitou a věřili mu. Myslím, že výkonnostně půjde ještě nahoru. Hlavu a patu má podle mě i příchod Dočkala.

Nejvíce bodů i vám získal Josef Hušbauer ze Sparty. Překvapily vás jeho výkony?
Myslím, že už minulou sezonu měl celkem slušnou. Je to záložník, který umí dávat góly, takže je výhodné, mít ho v sestavě.

Petr (FC Homolka)

Obrázek není k dispozici

Je opravdu Hušbauer nejlepším hráčem ligy v prvních osmi kolech?
To je pro mě obtížné hodnotit, jelikož jsem některé z týmů vůbec neviděl hrát. I mistr Homolka, podle kterého se můj tým jmenuje, si musel fotbal doma nejdříve prosadit a vybojovat. (úsměv)

Velká osobnost ligy Jiří Štajner před sezonou změnila působiště - přestoupila z Liberce do Mladé Boleslavi. Proč jste zrovna jeho nenominoval? V minulých sezonách patřil k nejlepším hráčům v české lize.
Nevěděl jsem, jak se v Mladé Boleslavi chytne, jak si sedne s ostatními hráči. V Liberci byla celá hra postavené na něm.

Můžete nastínit, jakou máte taktiku při výběru základní jedenáctky?
1. Snažím se do sestavy dávat hráče týmu, u kterého předpokládám vítězství. Zároveň by to měli být hráči, kteří nastoupí v základní sestavě, což se mi u Plzně dařilo celkem odhadnout, i když se sestava občas trochu změnila kvůli kvalifikaci o Ligu mistrů.

2. Brankář a obránci jsou hráči týmu, u kterého předpokládám, že nedostane gól. V případě obránců pak koukám i na to, který obránce je "gólovější".

3. Do zálohy se také snažím dávat hráče, kteří umí dát gól nebo kteří alespoň často připravují šance.

4. U útočníků je to jasné, ti by měli dávat hodně gólů.

V nominaci můžete po osmi odehraných kolech provést až pět změn. Chystáte se k nějakým?
Chystám se vyměnit hráče, kteří odešli do zahraničí a pak některé další, které jsem do sestavy moc nezařazoval. Ale za koho konkrétně ještě nevím.

Jak moc vám změnily plány odchody Václava Kadlece a Vladimíra Daridy do bundesligy? 
Lze se říct, že to byly pravidelní členové mého týmu, takže hodně.

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.