Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Šéf českého fotbalu Ivan Hašek míří výše, touží po křesle ve výboru UEFA

Sport

  9:56
PRAHA - Předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek potvrdil, že se bude ucházet o místo ve výkonném výboru UEFA. O svém záměru informoval poprvé loni v červnu při bilancování svého prvního roku v čele českého fotbalu, ale kandidaturu poslal až na poslední chvíli. Už tehdy připustil, že jeho šance na úspěch je malá.

Ivan Hašek. foto: ČTK

Volba nového předsedy UEFA a sedmi z patnácti členů výkonného výboru se uskuteční 22. března na kongresu v Paříži. Haškovu kandidaturu potvrdil tiskový mluvčí svazu Jaroslav Kolář. "Se svým rozhodnutím předseda seznámí své kolegy ještě na sobotním výjezdním zasedání výkonného výboru ČMFS v Mnichově, čas na její potvrzení má až do sobotní půlnoci," uvedl Kolář.

Sedmačtyřicetiletý Hašek se loni domníval, že jeho šance jsou mizivé i proto, že jedním z členů exekutivy UEFA je předseda slovenského svazu František Laurinec. "Ta šance je skutečně velmi malá, ale zkusit to musím," uvedl tehdy Hašek. Svůj záměr ještě neformálně konzultoval se šéfem UEFA Michelem Platinim při jednání v Praze a kandidovat bude.

Dosud posledním členem výkonného výboru z České republiky byl František Chvalovský, jenž svůj post opustil v roce 2002 po problémech spojených s podnikatelskými aktivitami, které ho stály také funkci předsedy ČMFS.

Autor:

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč